Okolie štvorprúdovej Einsteinovej v Petržalke, ktorej stredom zároveň prechádza diaľnica zažíva stále väčší rozmach. Výstavbu v blízkosti niekdajšieho lesíka Krasovského, s ktorým však tento zámer nesúvisí, pripravuje aj spoločnosť F arch, s.r.o. Hneď vedľa Jantárovej cesty, ústiacej na Starý most, plánujú postaviť pätnásťpodlažný vežiak pomenovaný Bajo s bytmi a hotelom.

Pôjde o dva vzájomne prepojené objekty, v nižšom nájde na prvých štyroch podlažiach miesto hotel a občianska vybavenosť. Hotel poskytne 160 lôžok, obchody a služby zaberú podľa dokumentov predložených štátnym orgánom 2 881 štvorcových metrov.

Pri Einsteinovej plánujú ďalší vežiak

Vo výškovej časti zasadenej do podnože budú ateliéry (nebytové priestory) na ploche 2 331 m2. Vznikne aj približne stovka bytov s celkovou rozlohou 6 757 m2. Nároky na parkovanie pokryjú tri podzemné podlažia garáži s kapacitou necelých tristo miest.

K projektu sa v súčasnosti vybavujú podklady pre územné rozhodnutie, výstavbu plánuje developer začať na jar budúceho roka. V roku 2011 by mal byť objekt hotový, predpokladané náklady sa pohybujú vo výške okolo 400 miliónov korún. Projektantom je spoločnosť Bajoprojekt.

Pri Einsteinovej plánujú ďalší vežiak

Polyfunkčný objekt Bajo má vyrásť napravo od hrubej stavby obytného vežiaka.

Hneď vedľa pripravovanej polyfunkcie už stojí hrubá stavba 98966>osemnásťpodlažného obytného vežiaka spoločnosti Stavo-Ing. Nedávno bol vyrúbaný aj lesík Krasovského, na mieste ktorého sa pripravuje 109571>rozsiahla výstavba, prestavbu čaká i 128065>futbalový štadión Artmedie.

Vizualizácia a foto – F arch