Plán stavať pri Dunajskej Strede ďalšie haly vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Úradom ho predostrela firma IPK 1, za ktorou stojí rakúsky developer Go Asset. Ten projekt zatiaľ nekomentoval. Prizval k nemu co-developera Atrios, s ktorým už spolupracoval aj v minulosti.

Známe meno

Go Asset už v Kostolných Kračanoch v minulosti vybudoval logistické centrum, ktoré v marci predal medzinárodnému hráčovi v segmente priemyselných nehnuteľností Gramercy Europe. Toto logistické centrum využíva firma KiK.

Pri Dunajskej Strede postavia ďalšie haly, vzniknúť má vyše 900 pracovných miest

 

Pozemky, kde budú haly postavené, sa nachádzajú v severozápadnej časti obce. Sú v blízkosti cesty, ktorá je hlavným dopravným spojením na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Všetky tri haly budú jednopodlažné objekty s viacerými vnútornými dvojpodlažnými stavbami a jednou vonkajšou prístavbou, ktorá bude slúžiť ako administratívna budova.

Stávka na automotive

Investícia sa týka vyše 18-hektárového územia, pričom celková zastavaná plocha všetkých troch hál predstavuje viac ako 101-tisíc štvorcových metrov.

Pri Dunajskej Strede postavia ďalšie haly, vzniknúť má vyše 900 pracovných miest

 

Najväčšia hala má mať podľa špecifikácie z dokumentácie 59 255 m², druhá 32 910 m² a najmenšia 9 080 m².

Investor odhaduje, že na výrobnú činnosť bude určených 20 percent celkovej zastavanej plochy, teda necelých 20-tisíc m². Zároveň sa pripravuje parkovisko so 475 parkovacími miestami.

Go Asset by podľa zámeru chcel spustiť výstavbu hál v poslednom kvartáli tohto roka. Stavbu plánuje dokončiť v polovici roku 2021. Spustenie kompletnej prevádzky odhaduje na prelom rokov 2023 a 2024.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa