O zámere spoločnosti City-Arena, a.s. zo skupiny Euromax Slovakia podnikateľa Vladimíra Poóra, dnes rokujú poslanci mestského zastupiteľstva v Trnave. Firma chce investovať približne 76 miliónov eur do polyfunkčného centra s futbalovým štadiónom, hotelom, komplexom kín a ďalšími komerčnými priestormi, Investor očakáva schválenie memoranda o spolupráci, informuje agentúra SITA.

Debaty o novej podobe trnavského futbalového štadióna sa vedú už niekoľko rokov, naposledy sa do výstavby hodlal švajčiarsky investor. Ten však od plánov ustúpil a ujal sa ho známy biznismen. Zo štadióna má byť multifunkčný projekt s obchodmi, kanceláriami a hotelom.

Dvojpodlažná nákupná pasáž má priniesť vyše 20-tisíc m2, kancelárska budova 5 300 m2 a 4-hviezdičkový športový hotel počíta s kapacitou 120 postelí. Doplniť by ich mal samostatný Dom interiérového dizajnu s rozlohou sedem tisíc štvorcov. Samotný štadión má mať po prestavbe 20-tisíc sedadiel.

Poórov štadión v Trnave už riešia

Zástupca investorskej spoločnosti, Pavol Adamec, v závere minulého roka hovoril o potrebe vybudovať projekt v celku, nie po častiach. Termín dokončenia bol stanovený na rok 2014 a podieľal sa ňom aj ateliér AM architects známy bratislavským letiskom.

Samospráva má v memorande potvrdiť záujem dať investorovi pozemky a budovy, o ktoré má záujem. Do úvahy pripadá dlhodobý prenájom za jedno euro alebo predaj za jedno euro. Za to získa mesto zmodernizovaný Štadión Antona Malatinského tak, aby zodpovedal normám UEFA a FIFA, a spomínané polyfunkčné priestory spolu s parkoviskom pre 1 100 áut.

Poórov štadión v Trnave už riešia

Podobný zámer už pred troma rokmi plánovala švajčiarska Hidber Consultants, ktorá však neskôr od neho odstúpila. Súčasný developer, spoločnosť Euromax Slovakia, má za sebou niekoľko rovnomenných obchodných centier v krajine, niektoré medzičasom už predal. V. Poór je aj najväčším akcionárom klubu Spartak Trnava.

Vizualizácia - Euromax Slovakia