Doteraz bolo známe, že súčasťou druhej fázy má byť rozšírenie nákupného centra o 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. P. Korbačka spresnil, že pôjde o trojpodlažnú budovu s dvojpodlažnou podzemnou garážou.

„Rok 2016 je pre nás zatiaľ najlepším čo sa týka návštevnosti a obratu nájomcov. Napriek tomu sme presvedčení, že Eurovea ešte nedosiahla maximum a má potenciál na zlepšenie,“ hovorí P. Korbačka pre Across Magazine. Impulzom podľa neho bolo aj dokončenie šesťsto bytov v susednom projekte Panorama City a lepšie spojenie s Petržalkou po otvorení Starého mosta.

Konkurencia rastie

Rozšírenie považuje pre budúcnosť Eurovey za nevyhnutné. Dôvodom môže byť aj chystané nákupné centrum Stanica Nivy ako súčasť novej autobusovej stanice od HB Reavisu s plánovanou plochou 70-tisíc štvorcových metrov.

Priestory vytvorené v druhej fáze by mali zaplniť značky, ktoré už do existujúceho obsadeného centra nemohli prísť. Zväčšiť by sa mal aj food court, pribudnúť by mali ďalšie gastronomické prevádzky a zväčšiť by sa malo aj multikino, ktoré má teraz deväť sál.

Súčasťou rozšírenia bude aj 25-tisíc m2 nových kancelárskych priestorov a 150 bytov s výhľadom na Dunaj, spresňuje pre TREND Reality marketingová manažérka Eurovey Oľga Hammer. „Extenzia Eurovey bude kopírovať existujúcu schému, to znamená, že pôjde o rozšírenie celého multifunkčného objektu," dodáva.

Výšku investície a ďalšie podrobnosti zatiaľ P. Korbačka nekomentoval. Potvrdil, že prebiehajú rokovania s bankami o financovaní projektu. Najdôležitejšie je pre neho udržať súčasnú vysokú úroveň a architektonickú jedinečnosť prvej fázy.

Across zverejnil aj prvé vizualizácie rozšírenia. Vidno na nich aj výškovú budovu pri Moste Apollo a Tower 115 či pešiu lávku od historického Skladu č. 7 do Petržalky.

Peter Korbačka poodhalil plány rozšírenia Eurovey

Eurovea - vizualizácia druhej etapy Zdroj: Eurovea/Across

Peter Korbačka poodhalil plány rozšírenia Eurovey

Eurovea - vizualizácia druhej etapy Zdroj: Eurovea / Across

Rekonštrukcie budú pokračovať

V Eurovei už dva roky prebiehajú rekonštrukcie eskalátorov a toaliet. Nasledovať majú oddychové zóny v interiéri aj väčšia zmena terás na nábrežnej promenáde.

Komplex Eurovea bol otvorený v marci 2010 po štyroch rokoch výstavby s investíciou vo výške 350 miliónov eur. Zahŕňa tretie najväčšie nákupné centrum na Slovensku s prenajímateľnou plochou 55-tisíc štvorcových metrov, 24 500 m2 kancelárií, hotel Sheraton a 235 bytov. Priniesol aj rozsiahle verejné priestory vrátane nového námestia a dvojhektárového parku s nábrežnou promenádou.

Developerom projektu bola írska skupina Ballymore, ktorá od začiatku hovorila o rozšírení po stabilizácii centra. Príchod krízy tieto plány zastavil. Prvou predstavou Ballymore bola skupina výškových budov. V čase otvorenia už hovorila o výstavbe podobnej prvej etape. Rozhodnutie malo padnúť po jednom až jeden a pol roku.

P. Korbačka komplex získal v lete 2014 prostredníctvom cyperskej spoločnosti Trenesma Limited za 364 miliónov eur. Išlo o najväčšiu realitnú transakciu v strednej a východnej Európe v danom období a zrejme najväčšiu vôbec na Slovensku.