Penta predstavila finálnu podobu parku vo štvrtok. Rozlohou ho developer prirovnáva k Medickej záhrade či záhrade za Prezidentským palácom. Na jeho výstavbu developer vyčlenil 4,5 milióna eur.

Na podobe verejného priestranstva v projekte Sky park pracovali tri ateliéry – dizajnový koncept má na starosti Zaha Hadid Architects, ako krajinní architekti sa zapojilo britské štúdio Townshend, známe projektmi verejných priestranstiev v Londýne, a tiež urbanista Igor Marko so svojím ateliérom Marko&Placemakers.

Bežecký chodník aj amfiteáter

„Park je premyslene navrhnutý tak, aby vytvoril zelenú oázu v pulzujúcom centre mesta, zároveň s jednoduchým a prirodzeným prístupom pre verejnosť. Príležitosť pracovať uprostred zelene a rekreačných zón bude v rámci Bratislavy skutočne jedinečnou, takýmto štandardom sa nemôžu pochváliť žiadne iné kancelárske budovy,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

Súčasťou parku bude bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko s prírodnými prvkami, výbeh pre psov, vodné plochy, malé kaviarne a obchodíky.

Zeleň v parku bude kombináciou mikrozáhrad s veľkými zelenými plochami s okrasnými drevinami a stromami. K jednotlivým rezidenčným vežiam sa

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa