One Fashion Outlet vo Voderadoch sa bude dražiť v treťom kole. Dražobnej spoločnosti sa areál nepodarilo vydražiť v druhom kole dražby ani za sedem miliónov eur.

Cena tak bude opäť klesať. O koľko to bude, zatiaľ nie je známe. Hlavné slovo pri určovaní novej vyvolávacej ceny bude mať Všeobecná úverová banka. Nie je teda jasné, kam až môže padnúť dražobná hodnota opusteného outletu. 

Outlet vo Voderadoch má za sebou ďalšiu neúspešnú dražbu. Cena bude opäť padať

 

Ľudoprázdna dražba

Na dražbe sa okrem organizátorov dražby a zainteresovaných strán zúčastnili len traja zástupcovia verejnosti - novinári. Okrem nich sa nezúčastnil nikto.

„V súčasnosti je objekt vo veľmi dobrom stave. Infraštruktúra objektu pozostáva z dvoch hlavných budov, ku ktorej prislúcha takmer 1,5-tisíca parkovacích miest, v strede objektu je lokalizované jazierko, uprostred ktorého sa nachádzajú priestory, kde bola prevádzkovaná kaviareň. Objekt je kompletne vybavený a vhodný pre prevádzkovanie obchodných, reštauračných a voľnočasových prevádzok. Daný objekt sa draží ako celok,“ opisoval na dražbe pracovník Dražobnej spoločnosti napriek tomu, že tu nebol jediný záujemca.

Po prečítaní siahodlhého opisu areálu, súpisu dlhov a aj nájomcov dražobník oznámil, že ani jeden záujemca nezložil zábezpeku, a preto je aj druhé kolo dražby neúspešné.

Outlet vo Voderadoch má za sebou ďalšiu neúspešnú dražbu. Cena bude opäť padať

 

Ani v prvom kole dobrovoľnej dražby, ktoré sa konalo začiatkom júla, sa nenašiel nikto, kto by mal o outlet skutočný záujem. Napriek tomu, že podľa informácií TREND Reality o objekt zaujímal jeden investor, na dražbe sa nezúčastnil. Rovnako to bolo aj v dnešnom druhom kole.

A tak zostal prvý slovenský outlet príznačne na ocot – opustený uprostred polí. Nepomohlo ani to, že sa dražil za štvrtinu pôvodnej hodnoty 30,5 milióna eur. Znalec areál ocenil na niečo cez deväť miliónov eur. Už teraz vieme, že ho budúci majiteľ získa veľmi lacno. 

Napriek tomu, že sa tesne po dražbe hovorilo, že cena nepôjde dole, pôvodných 10 miliónov eur bola zrejme prehnaná ambícia. Dražobná spoločnosť vychádzala z odborného ohodnotenia projektu, novú vyvolávaciu cenu určí po dohode s hlavným veriteľom.

Najväčším veriteľom zadlženého outletu je aktuálne Všeobecná úverová banka, ktorá má na dražbe najväčší záujem. Výška dvoch hlavných pohľadávok sa šplhá k 14 miliónom eur. VÚB sa aktuálne k zníženiu vyvolávacej ceny nechcela vyjadriť.

Outlet vo Voderadoch má za sebou ďalšiu neúspešnú dražbu. Cena bude opäť padať

 

Ťažké srdce na projekt má aj štát. Daňový úrad Bratislava eviduje pohľadávky voči areálu takmer 24-tisíc eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa