One Fashion Outlet vo Voderadoch sa bude dražiť v druhom kole. Dražobná spoločnosť ho aktuálne potenciálnemu záujemcovi ponúka za sedem miliónov eur. 

V prvom kole dražby sa kupec nenašiel, 26. augusta – po druhom kole – bude známe, či prepad o tri milióny z pôvodnej vyvolávacej ceny 10 miliónov eur bude posledný, alebo nešťastný príbeh outletu bude pokračovať. 

Na dražbe nikto nebol

„V súčasnosti je objekt vo veľmi dobrom stave. Infraštruktúra objektu pozostáva z dvoch hlavných budov, ku ktorej prislúcha takmer 1 500 parkovacích miest, v strede objektu je lokalizované jazierko, uprostred ktorého sa nachádzajú priestory, kde bola prevádzkovaná kaviareň. Objekt je kompletne vybavený a vhodný pre prevádzkovanie obchodných, reštauračných a voľnočasových prevádzok. Daný objekt sa draží ako celok,“ opisuje areál Dražobná spoločnosť.

V prvom kole dobrovoľnej licitácie, ktoré sa konalo začiatkom júla, sa nenašiel nikto, kto by mal o outlet skutočný záujem. Napriek tomu, že podľa informácií TREND Reality o objekt prejavil interes investor, na dražbe sa nezúčastnil.

A tak zostal prvý slovenský outlet príznačne na ocot – opustený uprostred polí. Nepomohlo ani to, že sa dražil za necelú tretinu pôvodnej hodnoty 30,5 milióna eur.

Outlet vo Voderadoch budú dražiť druhý raz. Cena značne klesla

 

Napriek tomu, že sa tesne po dražbe hovorilo, že cena nepôjde dole, pôvodných 10 miliónov eur bola zrejme prehnaná ambícia. Dražobná spoločnosť vychádzala z odborného ohodnotenia projektu, aktuálne vyvolávaciu cenu znížila o 30 percent.

Potenciálny záujemca tak bude môcť k areálu prísť za spomínaných sedem miliónov eur. Dražobná zábezpeka bola už v prvom kole určená na 49-tisíc eur, v druhom kole sa nemení. 

Najväčším veriteľom zadlženého outletu je aktuálne Všeobecná úverová banka, ktorá má na dražbe najväčší záujem. Výška dvoch hlavných pohľadávok sa šplhá k 14 miliónom eur. VÚB sa aktuálne k zníženiu vyvolávacej ceny nechcela vyjadriť.  

Ťažké srdce na projekt má aj štát. Daňový úrad Bratislava eviduje pohľadávky voči areálu takmer 24-tisíc eur.

Ešte v októbri minulého roka TREND informoval, že správca vyhotovil súpis hnuteľného a nehnuteľného majetku. Podľa, ktorého má deväť pozemkov, ktoré sa nachádzajú pod centrom, hodnotu takmer 12 miliónov eur. 

Outlet vo Voderadoch budú dražiť druhý raz. Cena značne klesla

 

Hnuteľný majetok mal podľa znalca hodnotu necelých 70-tisíc eur. Peňažné pohľadávky z účtu dosiahli výšku necelých 380-tisíc eur.

Veľké ambície narazili na realitu

Pôvodne plány investorov boli veľkolepé. V areáli boli veľké značky ako Adidas, Nike, Mustang či Gaudí. Plánovalo sa rozšírenie centra o predajné plochy a aj nové voľnočasové priestory. Celková plocha by realizáciou druhej etapy stúpla na 36-tisíc štvorcových metrov.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa