Pre návštevníkov je stavba otvorená od začiatku januára. V dolnej časti poskytuje historický prehľad vývoja Dubaja od ospalej rybárskej dediny po súčasné moderné mesto s množstvom výškových budov. Z horného poschodia je výhľad na historickú časť aj mrakodrapy.

Najväčšiu pozornosť vyvoláva priehľadná podlaha hornej časti rámu poskytujúca pohľad na mesto pod nohami. Jeden z výťahov zas návštevníkov vezie do časti stavby poskytujúcej prehľad o plánoch mesta do vzdialenej budúcnosti.

Správa mesta počíta s tým, že sa rám postavený za 36 miliónov eur stane veľkou atrakciou, avšak musí riešiť právne problémy. F. Donis totiž tvrdí, že mu bol nápad ukradnutý a začal sa s mestom súdiť.

V roku 2008 architekt vyhral medzinárodnú súťaž, ktorú usporiadalo mesto Dubaj spolu s výrobcom výťahov ThyssenKrupp Elevator. Zadaním bolo navrhnúť pre Dubaj novú vyhliadkovú stavbu.

Do súťaže sa prihlásilo 900 projektov a súčasťou podmienok bolo, že mesto zváži víťazný projekt a pokiaľ ho použije, tak len po dohodnutí kontraktu s tvorcami. Víťaz mal získať všetky práva na použitie nápadov s tým, že stavba nemôže byť realizovaná bez jeho súhlasu.

Mesto však podľa F. Donisa v jeho projekte nechalo urobiť určité zmeny a použilo ho bez toho, aby s ním uzatvorilo akúkoľvek zmluvu. V roku 2016 preto na súde v USA zažaloval dubajskú správu pre odcudzenie intelektuálneho vlastníctva.

Newyorský právnik Edward Klaris, ktorý žalobu podával, povedal, že súd sa koná v USA, pretože mesto Dubaj nemôže byť stíhané v Dubaji. Z dôvodov, ktoré E. Klaris označil za procedurálne dôvody, bolo v decembri konanie pozastavené. Proces sa tým podľa neho neskončil.

F. Donis uviedol, že je rád, že stavba vznikla. Na jej webovej stránke je uvedený ako architekt projektu. V Dubaji navrhol aj Porsche Design Towers a Dubai Renaissance Tower. Stanici CNN povedal, že hodlá v právnej bitke pokračovať, pretože mu ide o princíp. Nedúfa iba vo finančnú náhradu, ale tiež v to, že projekt prispeje k jeho renomé v odbore.