Výstavba Uniqu Staromestská bola dokončená v decembri minulého roka. Cresco získalo aktuálne kolaudačné rozhodnutie. Do budovy s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami so 7 565 štvorcovými metrami kancelárskej a 917 m2 obchodnej plochy na prenájom a 138 parkovacími miestami v podzemnej garáži sa tak môžu sťahovať prví nájomcovia.

Budova je obsadená na 60 percent. Stane sa sídlom advokátskej kancelárie Čechová & Partners a z neďalekého Park One sa sem presťahuje aj realitná poradenská spoločnosť CBRE, ktorá sa zároveň stala správcom Uniqu.

„Štandardom pri správe budovy typu A+ je poskytovanie služieb najvyššej kvality. Dávame si záležať na výbere dodávateľov strážnych, recepčných aj upratovacích služieb. Pri kvalitnej správe objektu je nutné zaoberať sa okrem krátkodobých aj dlhodobými cieľmi. Takým je pri budove Uniq Staromestská najmä konzistentné poskytovanie služieb na vysokej úrovni, akými sú napríklad služby concierge či parkovacia aplikácia,“ hovorí Lenka Benková zo CBRE Property Management Group.

Správcu si aktuálne vybral aj nový vlastník budovy Twin City A, Prvý realitný fond spravovaný spoločnosťou IAD Investments. Prvá fáza rozsiahleho komplexu bola dokončená v roku 2015. Developerská spoločnosť HB Reavis ju po plnom obsadení predala koncom minulého roka.

Nové komplexy Twin City a Uniq si najali správcov

Twin City - aktuálny stav Zdroj: HB Reavis

Twin City A stojaca pozdĺž Karadžičovej ulice ponúka vyše 16-tisíc m2 prenajímateľnej kancelárskej plochy. Sídlia tu spoločnosti ako PWC, Merck Sharp & Dohme, BNP Paribas Slovensko, Bayer či Sfera.

Komplexnú správu objektu dostala od 1. apríla na starosti medzinárodná realitno-poradenská spoločnosť JLL. Zodpovedná bude za dohľad nad technickou, operatívnou, administratívnou, finančnou a marketingovou stránkou projektu.

„V dnešnej dobe dokáže zodpovedná správa, individuálny prístup a v neposlednom rade implementácia inovatívnych riešení priniesť majiteľom budov vysoké úspory a zníženie servisných a prevádzkových poplatkov,“ hovorí Filip Polomský, vedúci oddelenia Správy nehnuteľností JLL Slovensko.