„Takáto výrazná aktivita výstavby nových administratívnych projektov v Bratislave je poháňaná jednak pozitívnym ekonomickým sentimentom a rovnako „apetítom“ firiem po lepšom a kvalitnejšom pracovnom prostredí. Na druhej strane, i napriek stabilnému ekonomického rastu, môže byť obsadzovanie nových priestorov pre týchto aktívnych hráčov o niečo náročnejšie, keďže viaceré renomované spoločnosti v Bratislave už svoje sídlo zmenili,“ dodáva D. Surový.

Najväčší developeri: Pozrite si, kto stavia najviac kancelárií

Einsteinova Business Center Zdroj: S Immo AG

Developeri však majú veľké plány aj do budúcnosti. HB Reavis už na jeseň predstaví projekt budovy, ktorá nahradí Apollo Business Center I zatvorené predvlani pre problémy so statikou a tiež ďalšiu časť Twin City. Pokračuje aj v príprave Forum BC 2. J&T Real Estate postaví kancelárie aj v rámci ohlásených projektov Eurovea 2 a Klingerka, kancelársku časť bude mať zrejme aj River Park 2. Obaja najväčší kancelárski developeri spoločne pripravujú aj projekt dvoch stometrových veží Alfa Park v rámci plánovanej štvrte Nové Lido v Petržalke.

Dve administratívne veže má priniesť aj druhá etapa projektu Sky Park od Penty, ktorá pripravuje kancelárie aj v novej štvrti Bory medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou. Jeden z najväčších najmä rezidenčných hráčov YIT prinesie kancelárie v rámci areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne a tiež pripravuje tretiu fázu Reding Tower na Račianskej. Kancelársky blok bude aj súčasťou petržalského Einparku od Corwin Capitalu.

Najväčší developeri: Pozrite si, kto stavia najviac kancelárií

EcoPoint Košice - vizualizácia druhej etapy Zdroj: CBRE

Pri bratislavskom letisku sa chystá aj výstavba piatej etapy Galvaniho Business Centra. Spoločnosti z portfólia Ivana Kmotríka postavia kancelársky vežiak Tower 5 pri novom Národnom futbalovom štadióne, ďalšie plánujú aj v projektoch Green Park pri Sade Janka Kráľa a Office Prístavná 1 v areáli bývalých tlačiarní na Nivách.

V Košiciach začína rakúsko-nemecký developer Bischoff & Compagnons Property Networks stavať druhú etapu Eco Pointu s 10-tisíc štvorcovými metrami kancelárií. Väčšia plocha pribudne aj v tretej etape Business Centra Košice.