Údaj sa týka uplynulého tretieho kvartálu na trhu s administratívnymi priestormi v hlavnom meste. Nájomné transakcie dosiahli vtedy celkovú výmeru približne 44-tisíc m2, čo je takmer 20-percentný pokles v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka. Informovalo o tom Bratslava Research Forum, ktorého členmi sú Cushman & Wakefield, CBRE, Colliers International a JLL.

Takmer polovica boli nové nájmy

Podľa informácií Bratislava Research Forum nové nájmy v uvedenom období predstavovali 45 percent, prerokovania súčasných nájmov 37 percent, rozšírenia nájmov sedem percent a predprenájmy zvyšných 11 percent všetkých transakcií.

Výška nájomného sa oproti minulému štvrťroku nezmenila, bola 16,50 eur/ m2 za mesiac.

Prenájom kancelárskych priestorov v Bratislave v 3. kvartále 2021
Zdroj: Bratislava Research Forum
Prenájom kancelárskych priestorov v Bratislave v 3. kvartále 2021

Najväčšou transakciou v treťom štvrťroku bola prednájomná zmluva v oblasti spotrebného tovaru s výmerou päť tisíc m2 v budove The Mill (developer Immocap).

Na druhom mieste bola nedávno otvorená budova Jurkovičova Tepláreň (developer Penta Real Estate) s novými zmluvami na 3 540 m2 pre profesionálne služby. Na tesnom treťom mieste za nimi nasledovala budova Plus Centrum I s novom zmluvou na 3 300 m2 pre verejný sektor.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa