Na moderné flexibilné priestory pre prácu aj stretávanie sa miestnej komunity sa zmenila za tri roky rekonštrukčných prác chátrajúca národná kultúrna pamiatka Jurkovičova Tepláreň. Je súčasťou projektu Sky Park by Zaha Hadid, ktorý v bývalej priemyselnej zóne Bratislavy stavia spoločnosť Penta Real Estate.

Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v auguste a v týchto dňoch už jej priestory vítajú prvých nájomcov kancelárií pod značkou BASE a návštevníkov. Výška investície do komplexnej rekonštrukcie bola 13 miliónov eur.

Architektonické riešenie využilo voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre vstavbu nových konštrukcií. Vznikli tak nové plochy a podlažia. K rekonštrukcii Teplárne pristupovala Penta Real Estate s maximálnym ohľadom na jej historickú hodnotu, industriálny charakter a verejné využitie.

Začiatky coworkingu v Prahe

Budova sa skladá zo spoločných verejných priestorov a coworkingovej časti so zázemím. Identitu druhej časti sme začali prvými coworkingovými priestormi v Prahe, povedal pre TREND výkonný riaditeľ developera Juraj Nevolník počas mediálneho dňa (8. 10.), kedy mali novinári možnosť prezrieť si budovu s výkladom.

„Developeri, ktorí pôsobia v rámci Bratislavy, zaberajú verejný priestor, využívajú infraštruktúru mesta a mali by sme niečo vrátiť späť,“ dodal s tým, že park v Sky Parku slúži všetkým Bratislavčanom a rekonštrukcia chránenej Teplárne je architektonickým počinom.

Úspešná rekonštrukcia a otvorenie Jurkovičovej Teplárne sú podľa neho dôkazom, že aj súkromní investori zohrávajú dôležitú úlohu pri zachovaní kultúrneho dedičstva mesta. Verí, že budú príkladom aj ostatným developerom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa