Výstavbu pripravuje prostredníctvom vlastnej spoločnosti Asko Invest Slowakei. Logistické centrum má slúžiť ako dopravný a prekládkový uzol pre slovenské predajne. Bude tu sklad nábytku, bytového zariadenia a doplnkov.

Na takmer dvojhektárovom pozemku vyrastie čiastočne dvojpodlažná hala s celkovou podlahovou plochou takmer deväťtisíc štvorcových metrov a 76 parkovacích miest.

V hale vzniknú štyri logistické jednotky. Okrem vlastných priestorov s rozlohou vyše 4 200 m2 budú v objekte aj prenajímateľné jednotky s plochou od tisíc do 1 500 m2.

Investor uvádza v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie termín výstavby marec 2017 s dokončením v decembri toho istého roku. Predpokladané náklady odhaduje na 2,7 milióna eur. Vzniknúť by malo štyridsať pracovných miest.

Logistická hala Asko vyrastie v priemyselnej zóne na okraji Trenčína, v susedstve závodu výrobcu elektroniky AU Optronics, prevádzky Johnson Controls a dodávateľa automobilových komponentov Akebono Brake Slovakia.

Firma kúpila pozemok pre výstavbu haly tento rok. Trenčianski mestskí poslanci schválili predaj troch parciel koncom marca. Asko Invest Slowakei zaplatil za 19 320 štvorcových metrov sumu 579 600 eur.

Asko vstúpilo na slovenský trh v roku 2006 otvorením predajne v Nitre. Odvtedy pribudlo ďalších päť – v Bratislave, Trenčíne, Prievidzi, Poprade a Košiciach. Siedmu chystá v obchodnej zóne Radvaň Park na okraji Banskej Bystrice.