Dvojpodlažná hala reťazca má vyrásť medzi predajňou Kika a Banskobystrickým pivovarom. K nej bude pripojené aj zmenšené obchodné centrum Ebox so štyrmi menšími prevádzkami so samostatnými vstupmi z obchodnej promenády prekrytej pergolou.

Na takmer dvojhektárovom pozemku tak vzniknú prevádzky s hrubou podlahovou plochou 9 730 štvorcových metrov v prípade Aska a 2 360 m2 v prízemnom Eboxe. Slúžiť im bude aj nové parkovisko s 215 státiami.

Investor projektu, spoločnosť Asko Invest Slowakei, plánuje štart výstavby na začiatok budúceho roku s dokončením do konca roka. Celkové náklady odhaduje na 5,1 milióna eur. Vzniknúť má 35 nových pracovných miest.

Na tomto pozemku mala pôvodne vyrásť predajňa francúzskeho reťazca so športovými potrebami Decathlon, ktorá však bude podľa webu Reťazce.sk súčasťou rozšírenia nákupného centra Europa.

Vlani predstavil developer a projektant Radvaň Parku, spoločnosť Atrios, vybudovanie Eboxu pre obchodníkov, ktorí potrebujú plochu od 350 do 1 500 m2. Objekt s pôdorysom v tvare E mal mať podlahovú plochu okolo päťtisíc štvorcových metrov.

V Radvaň Parku už stoja štyri samostatné objekty s predajňami Kika, Möbelix, Mountfield, Eurosofa či Siko a obchodným centrom RGB Radvaň s predajňami Jysk, Decodom, Pre deti, Black Red White, KRT kúpeľne, Herňa Double Star a Juba. V pätnásťhektárovej zóne sú voľné ešte tri pozemky s celkovou výmerou 5,4 hektára.