Voči verejným priestranstvám má Bratislava značný dlh, otvorene to hovorí aj primátor Matúš Vallo, ktorý s témou pracoval aj vo svojej volebnej kampani.

Magistrát pod jeho vedením teraz pripravil niekoľko riešení, ktoré majú zmeniť podobu frekventovaných verejných priestorov v centre mesta.

„V Bratislave máme voči verejnému priestoru veľký dlh a mesto pod mojím vedením sa ho bude snažiť naprávať,“ tvrdí primátor.

Chystá sa architektonická súťaž

Hnacou silou zmien má byť od apríla fungujúci Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý sa v jednom zo svojich projektov podujal „opraviť“ verejný priestor na Námestí SNP, Klobučníckej, Treskoňovej ulici a Kamennom námestí.

„Nadviazali sme na projekt Živé námestie a mňa teší, že nadšenie a nasadenie skvelých ľudí z občianskych združení a dobrovoľníkov, ktorým sa už podarilo zmeniť priestor pred Starou tržnicou má pokračovanie aj v Metropolitnom inštitúte Bratislavy,“ načrtol M. Vallo.

V rámci projektu „Živé námestie“ boli zozbierané aj dáta a spracované analýzy, ktoré sa týkajú Námestia SNP a Kamenného námestia. Poslúžia ako podklad pre budúcu verejnú architektonickú súťaž, z ktorej môže vzísť dlhodobá stratégia rozvoja týchto území.

Mesto avizuje, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa