Kancelársky objekt Lakeside Park dokončila v Bratislave na križovatke Vajnorskej a Tomášikovej v roku 2009 spoločnosť TriGranit development, ktorá stála aj za výstavbou neďalekého nákupného centra Polus.

Pôvodne sa Lakeside Park kreslil ako veľkolepý komplex s ďalšími tromi fázami vrátane ďalších výškových budov, no pôvodný majiteľ napokon nové objekty k prvej kancelárskej veži s menším pripojeným krídlom nepridal.

Dohodli spojenie s developerom

Lakeside Park má od vlaňajška nového majiteľa, komplex získala česko-slovenská investičná banka Wood & Company, ktorá v Bratislave v poslednom období investovala do viacerých realitných projektov. Prostredníctvom svojich fondov kúpila v rovnakom čase ako Lakeside aj kancelársku budovu Aupark Tower.

Pri Lakeside Parku naznačovala Wood & Company, že do „dvojky“ sa pravdepodobne pustí, ale nie sama. „Zvažujeme spoluprácu s partnerom, ktorý má v developmente väčšie skúsenosti,“ hovoril v lete pre TREND investičný riaditeľ Wood & Company Martin Šmigura, ktorý dodal, že ak sa im podarí dohodnúť podmienky spolupráce, mohol by sa Lakeside 2 začať stavať v dohľadnom čase.

Lakeside Park 2 pri Kuchajde postavia, do projektu vstupuje vlastník Istropolisu

 

Do úvahy však prichádzal aj iný scenár – vyhodnotenie, že na projekt ešte nie je správny čas. „Treba brať do úvahy čas na prípravu projektu, zazmluvnenie dodávateľov, dĺžku výstavby. Treba detailne zanalyzovať záujem zo strany potenciálnych nájomcov. To sú minimálne dva roky. Tam sa však už dostávame do obdobia, keď bude relatívne veľký objem nových kancelárskych priestorov na trhu, podľa toho, čo developeri teraz prezentujú,“ vysvetľoval M. Šmigura.

Napokon platí prvý variant, partnera našla Wood & Company v developerskej skupine Immocap Group, ktorá v Bratislave stavala napríklad Central a momentálne sa chystá aj na premenu Istropolisu.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa