Ucelenú štvrť Eurovea City vrátane už existujúcich stavieb bude po dokončení tvoriť 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou takmer 10-tisíc štvorcových metrov.

JTRE aktuálne informuje o projekte s definitívnym názvom Eurovea City Congress, ktorý bude situovaný na konci Pribinovej ulice najbližšie k Mostu Apollo oproti mrakodrapu Eurovea Tower. Kongresové centrum chce začať developer stavať v roku 2022 s dokončením o dva roky neskôr.

Dostať Bratislavu na kongresovú mapu

Cieľom investora je vybudovať v hlavnom meste reprezentatívny priestor pre konanie podujatí rôzneho rozsahu – od menších kultúrnych a spoločenských akcií až po veľké medzinárodné konferencie pre 2-tisíc účastníkov.

Kongresové centrum má zatraktívniť slovenskú metropolu na mape Európy – kongresová turistika tvorí vo vyspelých štátoch časť príjmov z cestovného ruchu.

„Kongresový biznis ponúka veľké príležitosti, ktoré Bratislavu doteraz obchádzali. V našich zámeroch sme spočiatku uvažovali len o multifunkčnom projekte respektíve o kongrese, ktorý bude mať lokálny význam. Vzhľadom na hlbšie pochopenie samotnej funkcie kongresového centra a jeho možného využitia sme však dospeli k záveru, že navrhovaný projekt Eurovea City Congress má potenciál byť významným európskym kongresovým centrom. Je v záujme nás všetkých, aby sa Bratislava dostala na európsku kongresovú mapu,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Z pohľadu organizovania medzinárodných podujatí je konkurenciou pre Bratislavu neďaleká Viedeň či Budapešť. JTRE verí, že slovenské kongresové centrum sa môže presadiť takisto vďaka dobrej dopravnej dostupnosti, zaujímavému historickému centru mesta a najmä vysokej bezpečnosti.

Na druhej strane 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa