Spoločnosť Best Hotel Properties, a.s. (BHP), ktorá vznikla vysunutím hotelových aktív skupiny J&T, podľa očakávaní kúpila Kempinski Hotel River Park. Investícia dosiahla 59,7 mil. eur bez DPH, píše spoločnosť v tlačovej správe na oficiálnej webstránke.

„Best Hotel Properties kúpou Kempinski Hotela River Park napĺňa svoju akvizičnú stratégiu,” hovorí predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

Hotel, ktorý spustili do skúšobnej prevádzky začiatkom leta 2010, ponúka 231 izieb na 11 poschodiach vrátane 39 apartmánov a prezidentského apartmánu na 10-tom poschodí. Okrem toho vznikli relaxačné zóny, ako aj konferenčné zázemie pre približne 300 miest.

Celkové investície mali dosiahnuť približne 70 miliónov eur. Komplex na nábreží spolu s druhým päťhviezdičkovým sieťovým hotelom v Bratislave postavila spoločnosť J&T Real Estate.

Kempinski River Park kúpil BHP

BHP je jednou z najväčších hotelierskych spoločností v strednej a východnej Európe so základným imaním 350,25 miliónov eur. Vlastní 99 percent moskovského hotela Kadashevskaya, 75 percent hotela Baltschug Kempinski taktiež v ruskej metropole, 50 percent reštaurácie Buddha – Bar v Prahe a hotel Crowne Plaza v Bratislave. V jej portfóliu sa čoskoro počíta aj s hotelom Kempinski na Štrbskom plese.

Na rozdiel od akcií holdingu Tatry Mountain Resorts, ktorý vznikol z aktív J&T v slovenských horách, by jednou z cieľových skupín investorov BHP podľa vyjadrenia B. Babíka pre TRENDreality.sk nemali byť široké masy. Malo by ísť skôr o ľudí, ktorí využívajú služby luxusnejších hotelov a reštaurácií.

Foto - Maňo Štrauch