Obchodné centrá rôzneho typu ešte stále v Bratislave nachádzajú voľné pozemky. Developeri sa zameriavajú čoraz viac na obchodne zanedbanú severozápadnú časť mesta, kde chce stavať aj Kaufland. Aktuálne predložil dokumenty štátnym orgánom na posúdenie.

Reťazec si vybral pozemok na ulici Mlynská dolina neďaleko rušnej križovatky Patrónka. Ide o dva hektáre v súčasnosti plné starých budov a garáží, ktoré sa zbúrajú. Investorom výstavby je spoločnosť Roxy Invest, s.r.o., počíta sa s predajnou plochou 3 872 m2 a 266 parkovacími miestami.

Kaufland má mať dve podlažia, druhé bude do objektu čiastočne vložené. Investor počíta so štartom výstavby už v júni 2011 a dokončením ešte pred tohtoročným Vianocami. Celkové náklady majú podľa predbežných odhadov dosiahnuť 6,8 milióna eur.

Kaufland chce do Mlynskej

Pôjde o ďalšiu predajňu v časti hlavného mesta, ktorá dlho nakupovala len v Galérii Tesco. Okrem Kauflandu tu postupne vyrástli menšie obchodné centrum v projekte Cubicon, Storeland s Baumaxom ďalej von z mesta, ako aj Metro v rámci zóny Bory.

Obchodný reťazec plánuje tento rok otvoriť ešte tri predajne v Banskobystrickom kraji. Potrebné povolenia už má v Žiari nad Hronom a na posúdenie vplyvov na životné prostredie predložila žiadosť obvodnému úradu v Brezne.

K centrále na Trnavskej ceste v Bratislave vlani postavila aj parkovací dom za vyše 3 mil. eur. Počet zamestnancov reťazca na Slovensku tak siaha k tri a pol tisíckam a obchodná sieť Kauflandu pozostávať z vyše 40 predajní.

Zobraziť Kaufland Mlynská dolina na väčšej mape

Kaufland chce do Mlynskej

Foto – Kaufland a Roxy Invest