Administratívnu časť moderného projektu Zuckermandel v lukratívnej lokalite pod Bratislavským hradom predal J&T Real Estate (JTRE) Holding Limited realitnému fondu Erste Realitná Renta správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne. Zuckermandel je prémiový projekt, ktorý dokončili v roku 2017. Stavba spĺňa štandardy udržateľnej výstavby, preto má certifikát BREEAM s hodnotením Excellent (výborný), ktorý posudzuje kvalitu a výkon budov z hľadiska ohľaduplnosti k životnému prostrediu.

Neprehliadnite

Zuckermandel postupne kolauduje, ČSOB sa nasťahuje na jar

Pripravujú ďalšie investície

Predávajúceho zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE Slovensko. Napriek tomu, že transakcia sa začala koncom leta minulého roka, dosiahnutá výnosová miera vytvorila nový trhový rekord pre kancelárske nehnuteľnosti na Slovensku, uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti Ľubor Procházka.

Fond získal kancelárske a obchodné priestory s prenajímateľnou plochou 16 800 štvorcových metrov. Projekt je dlhodobo plne obsadený a medzi jeho nájomcov patria banka, popredné právnické kancelárie a ďalší klienti. Realitný fond správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne vznikol v roku 2019. Hodnota jeho majetku dosahuje takmer 90 miliónov eur. Doteraz investoval najmä do iných realitných fondov či dlhopisov.

Podľa predsedu predstavenstva Asset Managementu  vzrastie atraktívnosť lokality po dobudovaní Vydrice, čo vytvára predpoklady pre dlhodobý profit a rast hodnoty investície. „Dôležité je, že Zuckermandel je len začiatok a už dnes máme rozbehnuté ďalšie zaujímavé investície. Fond sa tak z úvodnej fázy, v ktorej investoval skôr pasívne, začína meniť na aktívneho vlastníka a správcu nehnuteľností,“ povedal G. Mandl.

Neprehliadnite

Zuckermandel nesľuboval luxus. Pozreli sme sa, ako sa býva za štyri tisícky

Plnohodnotná štvrť

Výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán k Zuckermandelu uviedol, že pre rozvoj mesta a pre kvalitný život je potrebné stavať plnohodnotné štvrte so všetkými funkciami. O úspechu rozhodujú ľudia, ktorí ho využívajú 24 hodín denne, či už tu bývajú, pracujú alebo trávia voľný čas. „Projekt s veľkorysými verejnými priestormi odkazujúcimi na históriu a s atmosférou mestského bulváru spája bývanie, prácu, obchod, služby a gastro. Vďaka tomu sa vrátil život do niekdajšej časti bratislavského Podhradia a prepojilo sa Staré Mesto s promenádou na nábreží Dunaja,“ uviedol P. Pelikán.