Projekt situovaný pri Vrbickom plese predstavili verejnosti v marci minulého roka. Päťhviezdičkový komplex sa ihneď zaradil medzi najväčšie projekty svojho druhu u nás. V rezorte by malo byť 54 štandardných hotelových izieb, 104 štúdií, 1 až 5 spálňových a 18 luxusných rohových apartmánov. Ponuku má dopĺňať päť penthousov s rozlohou od 200 do 600 štvorcových metrov.

Nový koncept

Rozsiahly rezort začali stavať minulý týždeň po troch mesiacoch výkopových prác. Generálnym dodávateľom stavby sa stala spoločnosť Metrostav Slovakia. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je aktuálne naplánovaný na jún 2019.

Investor už začal s predajom apartmánov. Ceny na jar minulého roka začínali na sume 2 500 eur za štvorcový meter. Najlacnejší, situovaný na druhom podlaží, stál s DPH okolo 140-tisíc eur. Naopak, v ponuke nájdete aj penthouse s rozlohou 543 štvorcových metrov. Jeho cena bola na začiatku predaja stanovená na niečo vyše 2,3 milióna eur s DPH. Dnes jeho cenovka nie je verejne dostupná. Aktuálne hovorí investor o tom, že predaných je vyše 100 apartmánov.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že komplex bude rozdelený na hotelovú a apartmánovú časť, nakoniec bude usporiadanie iné. „V projekte využijeme nový systém, ktorý v takom rozmere nie je na Slovensku realizovaný. Vo svete je známy pod menom Condo Hotel. Zákazník si kúpi apartmán a môže ho buď využívať, alebo ho nechá prenajímať a stane sa súčasťou hotela,“ vysvetľoval koncom minulého roka pre TREND Reality konateľ spoločnosti Damian Jasná Marcel Imrišek.

V Jasnej začali stavať najväčší hotelový komplex v Tatrách

Damian Jasná Hotel Zdroj: Damian Jasná, s.r.o.

Ak potom hotel využíva súkromný apartmán, platí zákazníkovi. „Ten sa nemusí starať o správu apartmánu. My mu pritom garantujeme, že jeho apartmán budeme modernizovať tak často, ako hotelové izby. Navyše, bude vybavený originálnym zariadením,“ vysvetľoval princíp fungovania M. Imrišek.

Trojica spoločníkov

Za spoločnosťou Damian Jasná stoja tri firmy. Majoritné postavenie má spoločnosť I.D.C., ktorá patrí Pavlovi Jakubcovi. Okrem toho, že v minulosti vlastnil lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, je spolumajiteľom spoločnosti I.D.C. Holding, ktorá je najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva.

Druhým spoločníkom spoločnosti Damian Jasná je poradenská firma ProRate. Dvojicu dopĺňa spoločnosť Appletree, ktorej spolumajiteľom je Andrej Kollár. Podobne ako P. Jakubec má skúsenosti s pôsobením v Jasnej. Bol totiž bývalým spolumajiteľom tamojšieho lyžiarskeho strediska. Na projekte hotela pracuje už niekoľko rokov.