Potvrdzujú sa aj staršie informácie TREND Reality, podľa ktorých väčšinu priestorov obsadí medzinárodná spoločnosť Johnson Controls. Z celkovej kapacity budovy 28-tisíc m2 zaberie firma 19-tisíc štvorcových metrov. „Jej zamestnanci sa budú do nového sídla sťahovať v roku 2017,“ dodáva Katarína Krajňákova, hovorkyňa J&T RE.

Takmer desaťpodlažný objekt na rohu Pribinovej a Čulenovej pripraví developer na získanie zeleného certifikátu LEED Gold, pribudnúť má jedáleň, fitnes centrum a škôlka. Investor hovorí aj o zázemí pre cyklistov v podobe šatní, spŕch a bicyklových stojísk.

Pod zemou bude 350 parkovacích miest, v centrálnej časti medzi novou kancelárskou budovou a rozostavanými obytnými vežami vznikne zelená plocha. Podľa starších informácií bude slúžiť aj pre obyvateľov bytov i zamestnancov z okolitých vežiakov. Z jednej strany bude totiž ohraničená aj administratívnym vežiakom Tower 115.

J&T RE čoskoro rozostavia Panorama Business

Panorama Business Zdroj: J&T Real Estate

„Panorama Business má všetky povolenia na výstavbu a začíname ju stavať v auguste tohto roka,“ približuje K. Krajňáková. Ďalšiu výstavbu plánuje skupina ešte hneď vedľa, na mieste zbúraného žltého objektu. Vlani predložila štátnym orgánom projekt nazvaný Triangel s deviatimi podlažiami a podlahovou plochou cez 20-tisíc m2. Aktuálne termíny zatiaľ nie sú známe.

Johnson Controls v súčasnosti sídli v dvoch bratislavských budovách – v staršej administratíve Pressburg Trade Center v centre mesta a na Tomášikovej v Ružinove neďaleko Hotela Bratislava. Celosvetovo pôsobí spoločnosť vo viac než 150 krajinách a zamestnáva približne 170-tisíc ľudí.

Dve veže Panorama City budú svojou výškou 33 poschodí najvyššími obytnými domami na Slovensku. Ponúkajú dokopy 606 bytov, ktoré spustili do predaja v roku 2013 za sprievodu masívnej reklamnej kampane i výhodnejších cien. Predaj šiel na tú dobu veľmi rýchlo, dnes je voľných posledných niekoľko jednotiek. Obyvatelia sa majú sťahovať na jar 2016.