Podnikateľ František Hodorovský sa púšťa do projektu komplexu s pracovným názvom Business Center Bajkalská 2, ktorý má stáť na Bajkalskej ulici v hlavnom meste. Za projektom stojí spoločnosť Slovkarpatia, ktorej jediným majiteľom je práve Hodorovský. Vlastní aj susedný hotel Holiday Inn. Súčasťou objektu má byť hotel, obchody, byty aj kancelárske priestory, informoval portál index.sme.sk.

Skoršia vizualizácia projektu
Zdroj: Kosi architekti
Skoršia vizualizácia projektu

Nový objekt má vzniknúť na nevyužívaných pozemkoch pred hotelom Holiday Inn, zámer stavať práve na tomto mieste je starý už niekoľko rokov. Prvé zmienky o projekte sa objavili pred takmer desiatimi rokmi, avšak vtedy si spoločnosť Slovkarpatia výstavbu nakoniec rozmyslela. Teraz sa však začalo územné konanie o umiestnení projektu. So žiadosťou sa investor obrátil na úrady vo februári minulého roka, no ešte päťkrát ju dopĺňal. 

istropolis
Neprehliadnite

Boj o Istropolis pokračuje. Architekti stále dúfajú v jeho záchranu, nový projekt kritizujú

Ako informoval portál, z podkladov nového pojektu vyplýva, že má byť zložený z troch objektov a podzemnej garáže. Dominantou má byť veža so 16-timi poschodiami, v ktorej bude hotel a byty. Druhá budova má mať päť podlaží s kongresovými miestosťami a wellness centrom. Tretí objekt sa bude skladať z obchodných prevádzok a administratívnych prevádzok. Garáž má mať tri podzemné podlažia.