„Dobrou správou je, že okrem transakcií, ktoré tvorili nové nájmy, plánuje rozšírenie priestorov množstvo našich súčasných obchodných partnerov. Je potešením vidieť, že so zlepšením ekonomickej situácie rastie sebadôvera slovenských firiem aj apetít po kvalitných kancelárskych priestoroch,“ hovorí Guy Speir, riaditeľ lízingu v spoločnosti Heitman.

Medzi nových nájomníkov v budovách patriacich fondu patria firmy ako Biogen, Cigler Software, Vema či ING. Fond vlastní bratislavský Aupark Tower, kde sa obsadenosť zvýšila z pôvodných 90 percent na aktuálnych 100, petržalská veža teda dosahuje plnú prenajatosť. Nedávno tu rekonštruovali recepciu.

Darí sa aj BBC 5, čo je administratívny komplex na Plynárenskej, dnes obsadený na 93 percent. Jedna z prvých moderných kancelárskych budov v hlavnom meste má plochu 36-tisíc m2.

Naopak, otázniky stále vyvoláva budúcnosť kancelárskej budovy BBC 4 taktiež na Plynárenskej. Staršia administratíva je od roku 2013 opustená, kedy z jej priestorov odišiel telekomunikačný operátor Orange. Hoci Heitman hovoril o rekonštrukcii i potrebe oživiť marketing budovy, zatiaľ sa výraznejšie nezapĺňa. Fondu patrí aj BBC 3 a budova CEOP v Slávičom údolí.

Spoločnosť na jar tohto roka ohlásila nového správcu svojich objektov – realitno-poradenskú firmu CBRE. Heitman je na Slovensku už niekoľko rokov, viac sa však o svoje tunajšie aktivity začal zaujímať až na prelome rokov 2012 a 2013, kedy prijal nových manažérov a rozbehol lízingové aktivity.