Administratívna veža ponesie názov Nivy Tower a bude sa nachádzať na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív. Na trh má priniesť 31-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy a s jej dokončením počíta investor na prelome rokov 2019 - 2020.

Na vrchole Nivy Tower má byť vyhliadková reštaurácia. Developer pritom avizuje, že veža bude mať najrýchlejšie výťahy na Slovensku. „Projekt sa bude môcť pýšiť WELLbeing certifikáciou Core and Shell na leveli GOLD, administratívnymi priestormi vybavenými LED svetlami či s možnosťou na mieru vyrobených vyťahových lobby pre nájomcov,“ prezrádza investor.

Za dizajnom Nivy Tower stojí britské architektonické štúdio Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš, ktorí navrhovali aj koncept pre novú autobusovú stanicu Nivy. Kým so stavebnými prácami na veži sa začína v týchto dňoch, zmena autobusovej stanice odštartuje v letných mesiacoch.

„Veľmi sa tešíme, že po rokoch príprav sa môžeme pustiť do samotnej výstaby projektu Stanica Nivy. Multifuknčný koncept z neho robí vlajkovú loď našich projektov, ktorá prinesie Bratislave novú autobusovú stanicu, kvalitné nákupné centrum s tržnicou aj high tech kancelársku budovu,“ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development, HB Reavis Slovakia.

HB Reavis začína s výstavbou Stanice Nivy, ako prvá vyrastie kancelárska veža

Nivy Tower Zdroj: HB Reavis

Náhradná autobusová stanica vznikne na Bottovej ulici. Termín sťahovania developer nestanovil. HB Reavis už skôr uviedol, že má platné stavebné povolenie na celý projekt a aktuálne sa snaží o udelenie statusu významnej investície, ktorá by urýchlila prípravy celého územia a podporila aj vznik „lanovky“ spájajúcej Mlynské nivy a Petržalku.