Developer Twin City aj novej stanice s nákupným centrom HB Reavis už začal lávku demontovať na základe právoplatného povolenia. Práce majú byť dokončené najneskôr do 1. novembra.

Dopravné obmedzenia si odstránenie lávky vyžiada len počas najbližšieho víkendu. Ulica Mlynské Nivy bude úplne uzavretá od 21. do 23. októbra od 22. do 6. hodiny. Vodičov tiež čaká do 20. októbra čiastočné obmedzenie jazdných pruhov prenosným dopravným značením. Všetky zmeny budú označené dočasným značením.

„Ešte v tomto roku spúšťame ďalšie etapy nášho projektu Twin City do prevádzky, je preto logické, že sme sa pustili do úprav okolia. Veríme, že vodiči budú mať pre krátkodobé obmedzenie pochopenie,” hovorí Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia.

HB Reavis začal s prácami už v predminulom týždni, keď odstránil prístrešky nad trolejovým vedením a oplotil stavenisko. Aktuálne prebieha rozoberanie asfaltových a betónových plôch. Pracuje sa tiež na demontáži oceľových nosníkov a zábradlia, ktorá má byť dokončená tento týždeň.

Počas víkendových nočných uzávier cesty pracovníci demontujú dva hlavné nosníky. Už od piatka sa pracuje na demontáži schodiska a lávky smerom od stanice a od budúceho týždňa smerom od novostavby Twin City. V tomto čase, od 23. októbra do 1. novembra bude čiastočne obmedzený jazdný pruh v smere Karadžičova – Košická.

Odstránenie nefunkčnej lávky je ďalším krokom v úprave okolia komplexu Twin City a budúcej Stanice Nivy. HB Reavis ešte začiatkom leta odstránil na vlastné náklady nevyužívané železničné koľaje na ulici Mlynské Nivy.