Výstavba veže, ktorá by doplnila funkciu komplexu, bola naplánovaná ešte pri projektovaní novej tržnice. Aj preto je pri vstupe od Klientskeho centra ohradená časť pozemku s vybudovanými základmi. „So stavbou kancelárskej veže sme počítali už od začiatku, má aj právoplatné stavebné povolenie,“ vysvetľuje pre TREND Reality konateľ spoločnosti FreshMarket Andrej Slezko.

Posledné detaily

V uplynulých mesiacoch spoločnosť finalizovala projekt a pripravovala jeho spustenie. „Aktuálne už doťahujeme posledné detaily. S výstavbou by sme chceli začať v v priebehu marca, najneskôr apríla tohto roka,“ naznačuje A. Slezko.

Na rohu tržnice tak vyrastie 13-podlažná veža, ktorá bude prepojená priamo s Fresh Marketom. Celkovo by mala ponúknuť okolo 10-tisíc štvorcových metrov prenajímateľných plôch.

A. Slezko hovorí, že oproti podobným komplexom má výhodu. „Na prvých podlažiach nemusíme riešiť reštauráciu či kaviareň, aj preto si môžeme dovoliť štedrejšie vstupné priestory či komfortnejšie riešené sedenie pre hostí vo vstupnej hale,“ opisuje.

Fresh Market ohlasuje výstavbu veže, prinesie kancelárie aj obchody

Kancelárska veža Fresh Marketu Zdroj: FreshMarket

Na prvých dvoch podlažiach majú byť okrem vstupu situované obchodné prevádzky. „V novej časti by sme chceli doplniť ponuku, ktorá vo Fresh Markete absentuje. Budú tu obchodné prevádzky, ktoré ponúkajú non-food segment. Určite v nej nájdete napríklad lekáreň, ktorá v tejto lokalite doteraz chýbala,“ prezrádza konateľ.

Jedno poschodie pre škôlku

A. Slezko pri predstavovaní projektu hovorí o tom, že veža má tiež odrážať duch, na ktorom je celý Fresh Market založený. „Tým, že Fresh Market je do istej miery lákadlo, môžeme urobiť veci, ktoré by si iný developer nemohol dovoliť. Napríklad celé tretie podlažie je vyčlenené pre škôlku,“ uvádza.

Zvyšné podlažia sú vyčlenené pre kancelárie štandardu B. „Budú poskytovať „áčkový“ štandard, ale nechcem robiť nútenú výmenu vzduchu. Inak povedané, chceme, aby sa okná dali otvárať aj na klasické vetranie,“ vysvetľuje konateľ.  

Fresh Market ohlasuje výstavbu veže, prinesie kancelárie aj obchody

Základy na vežu Fresh Market Zdroj: TREND Reality

Nové parkovacie miesta však investor stavať nebude. „Využijeme podzemnú garáž. Slovenskej sporiteľni sme predali dve tretiny parkoviska, zvyšok sme nechali práve pre kancelárie,“ hovorí A. Slezko. Kancelársku vežu by chceli otvárať v druhom štvrťroku 2019.

Fresh Market otvorili vo februári 2016, dvojpodlažná novostavba nahradila provizórne priestory fungujúce v starej budove Ikea hneď vedľa. Do nich sa po kompletnej rekonštrukcii nasťahovalo Klientske centrum a supermarket Yeme.