Plány na otvorenie menšieho nákupného centra v projekte Slnečnice, predstavil developer Cresco ešte pred dvoma rokmi.  Jeho prípravy už finišujú a investor už stanovil dátum otvorenia. Prvá etapa by mala byť verejnosti sprístupnená 30. novembra.

Aj farmárske trhy

„K vytvoreniu lokálneho nákupného centra v srdci novovzniknutej mestskej štvrte Slnečnice nás inšpirovali nielen podobné rezidenčné projekty v zahraničí, ale aj potreby našich klientov, ktorým v okolí doteraz chýbala podobná nákupná zóna – s klasickými predajňami známych značiek i ponukou lokálnych farmárov a gastro prevádzok,“ uviedol pri tejto príležitosti Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group.

Slnečnice Market otvoria o mesiac, prinesú aj svoju verziu Fresh Marketu

Slnečnice Market Zdroj: Cresco Group

Podľa jeho slov je cieľom  centra, aby sa Slnečnice postupne stali miestom s komplexnou infraštruktúrou a potrebnými službami. V prvej etape otvorenia predajne ako Billa, Jysk, Planeo Elektro, 101 Drogerie, Pepco, Super Zoo, lekáreň a trafiku.

Aj električka

Oproti pôvodným plánom však developer pridáva aj koncept farmárskej tržnice, ktorý je Bratislavčanom dobre známy z Fresh Marketu. Mnohé značky budú v oboch konceptoch rovnaké. Už teraz je potvrdené, že vo farmárskej časti Slnečnice Market budú pôsobiť predajne Culka Fruit, Village Farm, Víno Hruška, Zelený obchod, Špajza, Vallo syry, Dávidkovo koření a Brew Bar Café.

Potvrdené sú aj gastroprevádzky KafeHaus Fertucha, Chuť Chorvátska, Naam Thai Food, Slnečnice Kebab, Pivný Svet, Food 2.0, I Love Pasta, Hummus, EDO-KIN a Mníchovské bistro. Slnečnice Market ponúknu viac ako 30 predajcov na ploche vyše 8 300 štvorcových metrov.

Slnečnice Market otvoria o mesiac, prinesú aj svoju verziu Fresh Marketu

Slnečnice Market Zdroj: Cresco Group

Komplex má obsluhovať parkovisko s kapacitou 195 miest. Investor hovorí o tom, že zóna bude prepojená aj električkou. „Už v súčasnosti premávajú do tejto lokality autobusy, pričom zastávka sa nachádza priamo pri nákupnom centre. Do roku 2021 je plánované aj električkové spojenie centra mesta s konečnou zastávkou Janíkov dvor, ktorá sa nachádza len niekoľko minút chôdze od Slnečnice Marketu. Aj preto sa do budúcna obyvatelia a návštevníci nemusia obávať komplikovanej dopravy,” dopĺňa J. Krnáč.