Objekt penziónu je situovaný v Novom Smokovci, keď vytvára monoblok so štyrmi krídlami, ktoré delia budovu na štyri samostatné trakty s vlastnými vstupmi. Celkovo ponúka 21 apartmánov s výmerami od 24 do 62 štvorcových metrov.

Problémy so strechou

Aktuálne však investor celého projektu pripravuje jeho rekonštrukciu. „Primárnym dôvodom prestavby je vyriešenie dlhšie trvajúceho problému zatekania strechy, ktorá nebola najvhodnejšie na dimenzovaná vzhľadom na podmienky vysokohorského prostredia,“ vysvetľuje pre TREND Reality v oficiálnom stanovisku developer.

Apartmánový dom by tak po novom mal dostať tatranský vzhľad. V druhom slede to umožní rozšíriť kapacity. „Nový tvar strechy nám umožnil vytvorenie v podkrovných priestoroch päť nových apartmánov, ktoré rozšíria ponuku pre ubytovanie,“ naznačuje developer.

Do konca roka

Kedy dôjde k začiatku rekonštrukčných prác, je nateraz otázne. „Harmonogram závisí najmä od počasia, ktoré je v tejto lokalite veľmi premenlivé. Plánované vybudovanie novej strechy by malo trvať maximálne tri mesiace pričom začiatok bude závisieť od ukončenia zimy,“ vysvetľuje spoločnosť.

Developer Bencont prerobí tatranský penzión, pribudnú apartmány

Apartmánový dom Família v Novom Smokovci Zdroj: Bencont Development

Práce by však mali byť ukončené do konca tohto roka. Okrem toho, že firma ponúka apartmány na prenájom, sú aj na predaj. Podľa zverejneného cenníka sa ceny pohybujú v priemere od 2 796 do  3 300 eur za štvorcový meter. V cene je zahrnutý sklad a parkovacie miesto. 

Za projektom stojí spoločnosť Bencont Develomplent, ktorá pôsobí najmä na bratislavskom trhu, kde realizovala napríklad projekty Valerián, Tujetoin či Jurský obytný park. Okrem nich pripravuje aj komplex Mendelsohn či Rínok Rača.