Majiteľ objektu a investor prestavby, spoločnosť Obchodné domy Prior Stred, pôvodne avizovala otvorenie už na 30. novembra. Napokon sa o týždeň posunulo.

Otvárajú tu prvé predajne značiek H&M, Lindex a Yves Rocher v martinskom okrese. Predajne tu majú aj značky ako New Yorker, Orsay, Lara Bags, Ozeta, Bepon, Pepco, Sportisimo, CCC, Gatta, Robel, DM, Fann parfumérie či Pinky Club.

V Galérii otvoria aj supermarket Billa, Biopark, Delikateso, Julius Meinl, darčekový obchod Siam Gallery, Albi, kníhkupectvo Martinus, Tescoma, Rosler, elektro Datart, Koh-I-Noor, klenoty Aurum a Trend, optika Fokus, tabak Geco, kvetinárstvo Kohút, lekáreň Centrum zdravia, cestovná agentúra Solvex, banka, kaviarne, gastro prevádzky a ďalšie služby. Priestory sú obsadené na 94 percent.

Správou centra a prenájmom priestorov bola poverená realitná poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield. Spolu s investorom si od otvorenia komplexu okrem ponuky nových nákupných možností a parkovacích miest sľubujú aj oživenie centra Martina a nárast jeho návštevnosti.

„Mesto má výborný potenciál rozvoja a myšlienka rekonštruovať obchodný dom Prior sa od začiatku realizácie projektu stretla s pozitívnou odozvou aj na martinskej radnici,“ hovorí Radovan Pilich, predseda predstavenstva spoločnosti Obchodné domy Prior Stred, ktorá vlastní desať obchodných domov na strednom Slovensku.

Modernizáciu martinského Priora otvoreného na Námestí SNP v novembri 1983 avizovala pred piatimi rokmi. Práce sa začali v lete minulého roka a spotrebovalo sa pri nich 1 913 ton výstuže a 11 803 kubických metrov betónu.

V centre Martina otvárajú nákupné centrum Galéria

Galéria Martin Zdroj: Cushman & Wakefield

Objekt navrhnutý českým ateliérom A8000 má zvonku vyvolávať dojem súboru samostatných domov so sedlovými strechami, čím chceli projektanti rešpektovať mestskú architektúru. Dominantou interiéru je pasáž so sklenenou strechou, okolo ktorej sú obchody, kaviarne a drobné oddychové zóny.

Galéria Martin je tretím novým nákupným centrom otvoreným tento rok na Slovensku. V septembri otvorili v Banskej Bystrici Terminal vlak-bus-shopping a koncom novembra pribudla v Prešove Eperia.

Otvárali sa aj menšie koncepty ako retail park Slnečnice Market v bratislavskej Petržalke, dve malé centrá siete Kocka v Prešove a Starej Ľubovni, Retail Park Senica či nábytkárske centrum Styla na okraji hlavného mesta.

Už začiatkom budúceho roka je plánované otvorenie menšieho centra The Point v Banskej Bystrici, očakáva sa aj rozšírenie centier Europa vo Zvolene, Tulip v Martine a Laugarício v Trenčíne.