Rozostavaná budova na štvorprúdovej Panónskej ceste v bratislavskej Petržalke sa opäť o niečo omešká. Objekt, v ktorom majú vzniknúť byty, kancelárie i obchody, stavia spoločnosť Stavo-ing. Budovu sa nepodarilo dokončiť ani v termíne odsunutom na jeseň 2010.

Práce na stavbe sa spomalili, čo je podľa investorskej spoločnosti dôsledkom obavy ľudí kupovať v rozostavaných projektoch. Z 22 bytov na dvoch najvyšších podlažiach, šiestom a siedmom, má byť už napriek tomu predaná približne polovica. Ich cena začína niekde pod 2-tisíc eur/m2. Na predaj sú aj kancelárske a obchodné priestory.

Vnútri objektu sú už natiahnuté kompletne všetky siete a vybudované je ja parkovisko za budovou. Stavebné práce však napredujú pomalšie, čo vyústi v predpokladané dokončenie napokon na jeseň tohto roka. V susedstve sa dokončuje výstavba menšej polyfunkcie, kde bude sídliť predajca jazykovej literatúry, kníh a učebníc, spoločnosť Oxico.

Byty a kancelárie na Panónskej s meškaním

Na Panónskej ulici sa pripravovalo viacero projektov, nie dlho pokračuje výstavba predtým pozastavenej kancelárskej budovy Panon Office. Zastavené sú aj dve veže Emporia od Avestus Real Estate. Nedávno otvoreným komplexom ostáva Central 5 na druhej strane cesty. Podľa informácií TRENDreality.sk chcela svoje priestory rozširovať vydavateľská spoločnosť 7 Plus.

Za spoločnosťou Stavo-ing stojí Juliana Margočová, známa aj prípravou výstavby na mieste niekdajšieho lesíka na Krasovského v Petržalke. Firma vznikla na základoch Stavoprojektu, a.s., postavila napríklad výškovú bytovku pri výjazde na Starý most.

Zobraziť Panónska Stavo-ing na väčšej mape

Vizualizácia – Stavo-ing