Projektový manažér Michal Filip uviedol, že stavba môže konkurovať budovám v Bratislave alebo Košiciach. Upozornil tak na skutočnosť, že po štúdiu v Banskej Bystrici veľa perspektívnych mladých ľudí odchádza za prácou do väčších miest. Preto sa developer Interpolis rozhodol postaviť modernú kancelársku budovu, ktorá poskytne priestor pre spoločnosti, ktoré majú záujem využiť potenciál krajského mesta. Stavba stojí na Partizánskej ceste a je z dielne banskobystrického štúdia Paulíny Hovorka Architekti. Výstavba na mieste bývalej budovy Coimexu sa začala v roku 2019, otvorenie komplexu je naplánované na jeseň 2021.

Inteligentný systém vetrania

Ako informoval médiá developer, Interpolis Office Center sa nachádza na území centrálnej mestskej zóny s dopravnou dostupnosťou, neďaleko je vlaková stanica i výjazd na rýchlostnú komunikáciu R1. V blízkosti je mestský úrad aj sídla viacerých významných spoločností a ďalšie služby. Projekt s 8 200 štvorcovými metrami prenajímateľnej plochy má parkovací dom, nabíjaciu stanicu pre elektromobily, reštauráciu, stanovištia pre bicykle, chill out zónu, šatne, sprchy aj dostatok denného svetla.

Projekt Zuckermandel
Neprehliadnite

Kancelárie v Zuckermadli pri Dunaji kúpil realitný fond Slovenskej sporiteľne

V budove je inteligentný systém riadeného vetrania a pokročilý systém riadenia výťahov aj 209 parkovacích miest. Prácu v nej nájde 500 až 700 ľudí. V polyfunkčnej budove je vnútorné trojpodlažné átrium so strešným presvetlením a vertikálnym schodiskom, ktoré bude na poschodiach obklopené galériami. V strede átria sa počíta s menšími stromami.

Popínavá zeleň na fasáde

Okolie stavby skultivujú parkové úpravy, pričom najväčší existujúci strom pred hlavným vstupom ostal zachovaný. Väčšina fasád parkovacieho domu doplní popínavá zeleň, aby bolo parkovacie zázemie čo najnenápadnejšie. Z hľadiska prevádzky budú administratívne priestory členené podľa požiadaviek budúcich nájomcov. K dispozícii sú veľkopriestorové kancelárie, menšie štandardné kancelárie prípadne ich kombinácie. Interpolis Office Center bude mať na prízemí okrem administratívy aj reštauráciu, kaviareň či obchod, dostupné aj širokej verejnosti.