Aktuálne na mieste prebiehajú výkopové práce, odvoz zeminy, zabezpečenie stavebnej jamy ako aj stavba oplotenia pri budove Zboru väzenskej a justičnej stráže.

„Dokončuje sa rozoberanie betónových plôch stanice s následným odvozom materiálu. Na mieste stavby Nivy Tower pokračuje montáž výstuží a betónovanie základovej dosky veže. Všetky práce idú podľa plánu,“ približuje hovorkyňa developera HB Reavis Martina Jamrichová.

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí plánuje developer investovať 24 miliónov eur.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice na Mlynských nivách nahradila od začiatku októbra 2017 náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici.