Náročné rokovania spoločnosťou Immocap a mestskou časťou Bratislava-Nové Mesto dospeli od konca augusta tohto roka do finále. Ešte začiatkom októbra boli na mŕtvom bode. Developer nakoniec pristúpil na podmienky samosprávy.

Ak nepostaví kultúrno-spoločenskú sálu pre minimálne 1 650 sediacich návštevníkov v prvej fáze výstavby Nového Istropolisu, zaplatí pokutu päť miliónov eur. Prijal aj iné záväzky, o ktorých médiá informovala v piatok (25. novembra)  samospráva.

Dva rozdielne názory

Novomestský starosta Rudolf Kusý považuje dohodu za poctivú a transparentnú. „Od začiatku hovoríme, že stavba, ktorá má verejnú funkciu, nemôže len tak zmiznúť bez náhrady. Zachovať alebo znova vybudovať srdce Domu odborov Istropolisu, teda veľkú kultúrnu sálu, bolo našou podmienkou, od ktorej sme nemohli ustúpiť,“ konštatoval s tým, že súčasná sála Istropolisu má kapacitu 1 150 na sedenie.

Iný názor má generálny riaditeľ Immocapu Martin Šramko. Podľa jeho vyjadrenia v dohode boli nútení urobiť neštandardné ústupky a nad rámec akýchkoľvek zvyklostí. Zaviazali sa k podmienkam, na ktoré by bez tlaku zo strany mestskej časti Nové Mesto nepristúpili.

„Od našej akvizície Domu odborov v roku 2017 deklarujeme to isté, a to náš jasný záväzok zachovať na Trnavskom mýte kultúrno-spoločenskú funkciu a postaviť modernú sálu, na ktorú Bratislava a jej obyvatelia roky čakajú,“ zopakoval svoje známe stanovisko.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa