Spor o záruky na kultúrno-spoločenské centrum na Trnavskom mýte v Bratislave medzi novomestským starostom Rudolfom Kusým a developerom Immocap od konca augusta naďalej graduje a neutícha. Ide o výšku sankcií, s ktorou developer nesúhlasí.

Dôvodom, že rokovania uviazli na mŕtvom bode, sú podľa neho požiadavky starostu. Tie, ako tvrdí Immocap, prekračujú zaužívanú prax a neprimeraným spôsobom presahujú aj starostovské kompetencie. Starosta R. Kusý bol v závere septembra znechutený z prístupu investora.

Rokovania zamrzli

Developer projektu polyfunkčného Nový Istropolis na Trnavskom mýte poslal do médií v piatok (1. 10.) správu, kde konštatuje, že rokovania zamrzli. Projekt je jeden z troch, ktorý sa uchádza o lokalitu na výstavbu Národného kultúrneho a kongresového centra (NKKC).

Víťazná lokalita stále nie je známa ani vyjadrenie Útvaru hodnoty za peniaze z rezortu financií. Kľúčovým termínom po zmene z dotácie na štátnu pomoc pre NKKC mal byť 30. september 2021. Dovtedy mala vláda rozhodnúť o konkrétnej sume štátnej pomoci pre projekt centra. 

Starosta chce záruky

Starosta R. Kusý, vzhľadom na negatívne skúsenosti v Bratislave s projektmi ako napríklad Park kultúry a oddychu či planetárium, chce záruky od developera, že postaví kultúrno-spoločenské centrum.

Koncom augusta zverejnil aj ďalšie požiadavky, ako zachovanie umeleckých artefaktov z Istropolisu či výstavbu obecnej materskej školy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa