Pomaly už zapálime štvrtú adventnú sviečku a Vianoce zaklopú na naše dvere. Kde ich budete tráviť? Tak ako väčšina Slovákov v pohodlí svojho domova alebo sa možno rozhodnete stráviť ich tento rok na chate, mimo ruchu mesta? Príroda, jazero či les určite znásobia krásny pocit pokoja a šťastia, ktoré prinášajú Vianoce.

Vianočné sviatky na chate alebo v apartmáne určenom na oddych nemusia byť menej slávnostné. Ich atmosféru ľahko vyčaríme na každom mieste, kde vládne pohoda a mier. Dnes vám ukážeme dovolenkový apartmán pri jazere, ktorý privíta svojich majiteľov počas sviatkov.

Ostrovček medzi kuchyňou a obývačkou

Obývačka spojená s kuchyňou je veľmi časté riešenie v našich bytoch a domoch. Aj v tomto apartmáne je dispozícia riešená tak, že kuchyňa a obývačka tvoria jednu miestnosť.

Dodržali sme pár jednoduchých pravidiel, ktoré pomáhajúcu vytvoriť pekný a funkčný celok.

Práca v kuchyni by nemala rušiť ľudí v obývačke. Preto si treba zaobstarať dobrý odsávač pachov a vyhnúť sa hlučným spotrebičom. Trendom je tiež využitie vstavaných spotrebičov, ktoré sú z hľadiska dizajnu vhodnejšie.

Kuchyňu môžete od obývačky oddeliť aspoň formálne kuchynským ostrovčekom, barovým pultom či vysokými policami využiteľnými z oboch strán. Náš „ostrovček“ poslúžil z jednej strany ako raňajkový pult a z druhej ako stojan na televízor. Zboku sú praktické a estetické otvorené poličky.

Materiál prepája rôzne priestory

Samozrejmosťou je zariadenie obývačky s kuchyňou v jednom štýle. Vytvoríte tak jednoliaty, dobre vyzerajúci celok. Materiál, ktorý je použitý na kuchynské skrinky, sa môže objaviť na poličkách, stene s televízorom alebo konferenčnom stolíku. My sme tento priestor prepojili do jedného celku drevenými latkami na stene a ostrovčeku v kuchyni. Jednoduchý geometrický vzor dodal priestoru dynamiku.

Zaujímavým prvkom je aj zástena na kuchynskej linke. Je vytvorená z rovnakého materiálu, aký je na podlahe – zo špeciálneho vinylu, ktorý je kombinovaný s kameňom a korkom. Takéto riešenie je praktické a pekné. Zároveň prepojí farebnosť a textúru podlahy s kuchyňou.

Aby nám všetko ladilo do príjemného celku, na stromček sme zvolili jednoduché strieborno-biele ozdoby a pár vianočných dekorácií do poličiek a na stôl. Menej je niekedy viac – platí aj v prípade zdobenia moderných interiérov na Vianoce.

 

Jasna Opavská

interiérová dizajnérka

Jasna Design

 

Prepojenie obývačky a kuchyne
Neprehliadnite

Efektívne prepojenie kuchyne a obývačky môže dobre narábať s priestorom