Veľa susedov a dlhé chodby

Vzhľadom na počet bytov nejde o žiadne komorné bývanie ako vo Viladomoch. Najmä vo výškovej časti sú dlhé chodby bez denného svetla s množstvom dverí. Nižšie krídla sú o niečo pokojnejšie. Prístup do domu je z troch strán, bezbariérový je len z parkoviska od Panónskej ulice, smerom od A2 je okrem schodov aj veľká rampa. V celom bloku je päť schodísk a šesť výťahov. Z bočných strán je vstup do dvora cez zamykateľnú bráničku.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - vstup do bytového domu A1 Zdroj: TREND Reality

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - chodba bytového domu A1 Zdroj: TREND Reality

Podobne ako pri predchádzajúcich návštevách Slnečníc sme videli viacero rôznych typov dispozícií bytov. Aj v A1-A3 je pomerne široký výber, je tu 133 jednoizbových, 123 dvojizbových, 73 trojizbových a 18 štvorizbových bytov. Odovzdávané sú v štandarde, ktorý zodpovedá segmentu bývania. Na najvyšších podlažiach je jeho súčasťou aj predpríprava na klímu a vonkajšie žalúzie.

Vznikli tu však aj niektoré menej praktické či príliš rozčlenené dispozície, prípadne zvláštne balkóny. Všeobecne má väčšina bytov dosť veľké lodžie i keď pevné tieniace panely ich opticky zmenšujú.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - interiér bytu v A1 Zdroj: TREND Reality

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - terasa Zdroj: TREND Reality

Opäť platí, že väčšie byty majú samostatné WC, prípadne aj malý šatník. Napríklad vyše stometrový štvorizbový byt s veľkou terasou na najvyššom podlaží má takmer polovicu plochy v jednom veľkom priestore obývačky spojenej s kuchyňou. Zato spálne majú len okolo 10 m2 a 14 m2, šatník má len 1,1 m2 a tiesni sa v úzkej chodbe medzi WC a malou kúpeľnou, pričom v rohu sú tri dvere oproti sebe.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - kúpeľňa v štandarde Zdroj: TREND Reality

Najžiadanejšie dvoj- a trojizbové byty však boli dobre riešené. Na prízemí nižších krídel sú aj byty s predzáhradkami orientovanými do dvora a majú ich aj menšie jednotky. Oproti chodníku okolo ihriska sú zapustené nižšie a oddelené múrikom s vysadeným porastom, čo by mohlo zaručiť dostatok súkromia, sú však na očiach obyvateľov vyšších podlaží.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - byt s predzáhradkou Zdroj: TREND Reality

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - predzáhradka vo vnútrobloku Zdroj: TREND Reality

Opakuje sa umiestnenie radiátorov pred francúzskymi oknami alebo vyššie schodíky pri vstupe na terasu, čo sme kritizovali v predchádzajúcich etapách Slnečníc. Väčšina bytov má malé vstupné haly, kde vzniká nepraktické umiestnenie audiovrátnikov v blízkosti vchodových dverí, čo sa môže vypomstiť pri sťahovaní väčších predmetov. Kvalita prác je slušná, v niektorých detailoch sa však dosť nepodarkov (viac o technických riešeniach v pohľade odborníka).

V Meste to má byť už len lepšie

Po štyroch návštevách v zóne Viladomy konštatujeme, že prvá časť zóny Mesto je doposiaľ určite najmenej atraktívnou na bývanie. Problémom nie je štandard bytov alebo kvalita prác, ktoré sa v porovnaní s doterajšími fázami Slnečníc nijak nevymykajú. Kupujúci vedeli o umiestnení pri Panónskej ceste a masovom rozmere bytovky, čo akceptovali za nižšie ceny.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - bytový dom A1 a Slnečnice Market Zdroj: TREND Reality

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - súkromný vnútroblok bytového domu A1 Zdroj: TREND Reality

Výhodou bývania v zóne Mesto je už teraz dobrá vybavenosť vďaka Slnečnice Marketu a tržnici Trch, ku ktorým má onedlho pribudnúť detské centrum. Developera treba vyzdvihnúť, že ich vybudoval a otvoril ešte pred nasťahovaním prvých obyvateľov. Pozitívom je súkromný zelený dvor s ihriskom.

Zóna Mesto – tieto Slnečnice poriadne narástli

Slnečnice-Mesto - výhľad smerom na zónu Viladomy z domu A1 Zdroj: TREND Reality

Po dokončení prvých šiestich bytových domov by mal byť otvorený aj celý bulvár s ďalšími obchodmi a službami a tiež hlavný park tejto zóny. V budúcnosti sa obyvatelia snáď dočkajú aj predĺženia električkovej trate, čo by zrýchlilo spojenie s centrom mesta.

Rande s realitou - menu: