Objekt na Závodskej ceste prechádza kompletnou prestavbou. Na prízemí vzniknú kancelárske priestory, na piatich poschodiach garsónky a jedno- až trojizbové byty s výmerami od 27 do 73 štvorcových metrov s lodžiami alebo francúzskymi oknami.

Byty budú dokončené v štandarde s kompletne vybavenou kúpeľňou a kuchynskou linkou, v cene je aj pivničná kobka. Súčasťou spoločných priestorov je miestnosť na odkladanie bicklov a kočikáreň. Ceny sa pohybujú od necelých 1 500 do 1 900 eur za štvorcový meter. Najmenšie garsónky stoja od 47-tisíc eur.

V Žiline dokončujú štartovacie Byty Rondel

Byty Rondel Zdroj: Byty Rondel

„Budúci vlastníci ušetria aj na mesačnej réžii, ktorú odhadujeme na úrovni 1,5 eura zo štvorcový meter mesačne, čo pri výmere 33 štvorcových metrov bude 50 eur. Je to o polovicu menej ako pri starších bytoch,“ hovorí Mário Glos, CEO realitnej skupiny MGM, ktorá projekt predáva.

Predaj bytov sa začal v marci a rezervovaných je zatiaľ 22 bytov. Podľa M. Glosa si ich rezervovali najmä mladí ľudia pre potreby vlastného bývania. Kolaudácia je plánovaná na leto tohto roku s následným odovzdaním bytov vlastníkom.