Nový projekt sa nachádza na začiatku mestskej časti Záhorská Bystrica v lokalite známej ako Pod Vrškami. Rezidenčné byty Kolísky sú podľa developera zariadené vo vysokom štandarde priamo pod Malými Karpatmi.

Noví majitelia môžu očakávať parkovanie v podzemných garážach, outdoor crossfit, moderné detské ihrisko, uzatvorený dvor len pre majiteľov, výbeh pre psov či komunitné záhradky, v ktorých môžu pestovať vlastnú zeleninu a ovocie.

V Záhorskej Bystrici štartuje nový projekt Kolísky

Projekt Kolísky v Záhorskej Bystrici Zdroj: ITB Development

Developer počíta s tým, že v bytoch na horných podlažiach budú k dispozícií aj krby a možnosť inštalácie stropného chladenia, ktoré je ekologickejšie a menej nákladné ako klasická klimatizácia. Efektne vyzerá aj koncept vertikálnych záhrad, ktoré zútulňujú vonkajší vzhľad projektu.

V Záhorskej Bystrici štartuje nový projekt Kolísky

Vertikálne záhrady Zdroj: ITB Development

Luxus sa odzrkadľuje aj na vysokej cene. V ponuke budú dvojizbové až päť izbové byty. Najmenšie s výmerami od 48 štvorcových metrov sa začínajú pri cene 106 821 eur, trojizbáky s výmerami od 73 do 78 štvorcových metrov budú stáť od 149-tisíc eur. Najdrahšie päťizbové byty s rozlohou od 120 do 132 metrov štvorcových sa pohybujú od sumy 322-tisíc eur.

V Záhorskej Bystrici štartuje nový projekt Kolísky

Dve budovy budú mať päť podlažní, ďalšie dve budovy ich budú mať štyri Zdroj: ITB Development

Predaj rozbehli už v týchto dňoch. Výstavba Kolísiek by sa mala začať na v auguste budúceho roka a dokončené majú byť v decembri 2018. Za architektúrou stojí ateliér Šebo Lichý Architects, ktorý je prepojený s ITB Development. Vlani si štúdio odnieslo cenu za najlepšiu slovenskú architektúru CEZAAR 2015 v kategórii Bytové domy za bytový dom Nový háj v bratislavskej Petržalke.

Spoločnosť ITB je podnik dvoch architektov a bývalého bankára, ktorí majú za sebou viacero projektov v hlavnom meste. Jedným z prvých bola výstavba obytnej zóny Rusovský sad v Rusovciach. Okrem Nového hája postavili aj kancelársku Business Garden Štefánikova v centre a Wallenrod taktiež v centre mesta. Spoločnosť ITB spustila vlani v októbri druhú etapu projektu Čerešne v Dúbravke a na Nejedlého ulici v rovnakej mestskej časti rezidenčnú novostavbu Mamapapa so 118 bytmi.