Objekt bude počas rekonštrukcie a výstavby kompletne oplotený. Práce si vyžiadajú od tohto týždňa uzavretie Lomonosovovej ulice, ktorá ohraničuje komplex zo zadnej strany. „Nakoľko je však táto komunikácia jednosmerná a na prejazd sa využíva minimálne, neočakávame výrazný vplyv na dopravu v oblasti,“ hovorí výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti Matej Ceconík s tým, že obmedzenia spojené s rekonštrukciou budú len v najnutnejšej miere.

Ako dodáva, jednou zo zásadných tém pri rokovaniach so zhotoviteľom bol citlivý prístup k budove ako pamiatke s historickou hodnotou a tiež k okolitému pokojnému prostrediu s viacerými historickými budovami. Priamo oproti komplexu je aj Modrý kostolík.

Začína sa prestavba Bezručovej, vyžiada si dopravné obmedzenia

Bezručova Residence - vizualizácia Bezručovej 3 Zdroj: Bezručova Invest

Prípravné práce sa začali už v marci výrubom stromov, ktoré boli poškodené alebo sťažovali prístup k stavbe. Namiesto nich vysadí developer 19 nových a ďalších päť stromov pribudne v átriu budovy.

Projekt Bezručova Residence prinesie 111 bytov a apartmánov s výmerami od 25 do 191 štvorcových metrov v cenách od 3 240 do 4 320 eur za štvorec. Predaj bytov v prvej časti, šesťpodlažnej Bezručovej 3, sa začal vlani v novembri. Apartmány v deväťpodlažnej Bezručovej 5 sú v predaji od mája tohto roku. Predaná alebo rezervovaná je polovica bytov a apartmánov.

Obyvatelia tu budú mať k dispozícii nonstop recepciu, kartový vstupný systém, strážnu službu, pivnice a parkovanie v podzemnej garáži. Na prízemí Bezručovej 5 bude nákupná pasáž s celkovou výmerou 320 m2, jej súčasťou bude aj kaviareň a reštaurácia s terasou či fitness centrum.

Začína sa prestavba Bezručovej, vyžiada si dopravné obmedzenia

Bezručova Residence - vizualizácia Bezručovej 5 Zdroj: Bezručova Invest

Na ďalších troch podlažiach bude 3 200 štvorcových metrov kancelárskych priestorov. V trojpodlažnej podzemnej garáži bude dvesto parkovacích miest v cene okolo 21-tisíc eur.

Bezručova Residence sa skladá z dvoch častí. Komplex oproti Modrému kostolíku bol postavený v 30. rokoch minulého storočia ako sídlo poisťovní. Neskôr slúžil ako nemocnica s poliklinikou až do zatvorenia v roku 2008.

Rekonštrukcia a prestavba celého komplexu má byť hotová o dva a pol roka. Odovzdanie bytov novým vlastníkom je naplánované na december 2018.

Začína sa prestavba Bezručovej, vyžiada si dopravné obmedzenia

Bezručova Residence - vizualizácia átria Zdroj: Bezručova Invest

Developerská spoločnosť Bezručova Invest projekt pripravuje pre realitný fond Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky, ktorá vlastní nehnuteľnosti. Patrí do okruhu firiem pod vplyvom podnikateľa Juraja Širokého.

Podľa dokumentov uniknutých z panamskej konzultačnej firmy Mossack Fonseca v rámci medzinárodnej kauzy Panama Papers je za nepriamym vlastníkom developerskej spoločnosti, belizskou spoločnosťou Berison Limited, právnik Daniel Futej.