Nový bytový dom je s druhou budovou piatej etapy prepojený komunitným parkom. Dokončením oboch častí piatej fázy sa dokončí celý projekt. Kolaudácia je plánovaná na jeseň 2019.

Výstavba piatej etapy sa začala v septembri minulého roka. V tom čase bol spustený predaj v južnejšej veži so 14 podlažiami a 86 bytmi. Aktuálne sa dostáva do predaja severnejší dom s ôsmimi nadzemnými podlažiami a 42 bytovými jednotkami.

V ponuke sú štyri apartmány a jedno- až trojizbové byty s výmerami od 30 do 69 štvorcových metrov. Väčšina má aj balkón alebo terasu. V podzemnej garáži pre celú piatu etapu je 149 stojísk pre autá, šesť pre motorky a 35 exteriérových parkovacích miest pre verejnosť.

YIT pridáva posledné byty v projekte Tammi v Dúbravke

Tammi - vizualizácia piatej etapy Zdroj: YIT Slovakia

Byty stoja od 70-tisíc do takmer 175-tisíc eur. Ceny sa pohybujú od necelých dvetisíc do takmer 2 600 eur za štvorcový meter. V cene je štandard aj pivničná kobka. K menším bytom si kupujúci musia prikúpiť jedno a k väčším dve garážové stojiská v cene osemtisíc alebo desaťtisíc eur.

„Piata etapa projektu Tammi okrem kvalitného bývania obyvateľom poskytne aj miesto na relax a oddych vo vlastnom parku plnom stromov, lavičiek či detských preliezačiek,“ opisuje Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia.

Projekt so 480 bytmi v novej lokalite na konci Dúbravky, ktorého názov vo fínčine znamená dub, vsádza na blízkosť k prírode. YIT získala dvojhektárový pozemok vedľa obchodného centra Dubrawa od spoločnosti Iuris, ktorá tu chcela v minulosti postaviť projekt Dúbravčice. Výstavbu prvej etapy začala v roku 2014.

V blízkosti sú aktívni aj ďalší developeri. Corwin Capital stavia v priamom susedstve Dúbravy s vyše 250 bytmi, Bencont Development dokončuje Tujetoin so 144 bytmi, ITB realizuje Mamapapa so 115 jednotkami a Archikód dopĺňa starší projekt Villa Rustica o objekt Pekná vyhliadka s vyše päťdesiatkou bytov.

YIT pridáva posledné byty v projekte Tammi v Dúbravke

Tammi - vizualizácia celého projektu Zdroj: YIT Slovakia