Navrhovaný komplex je umiestnený severozápadne od nákupného centra. Územie je v súčasnosti čiastočne zastavané spevnenými plochami dočasného povrchového parkoviska, ktoré využívajú návštevníci Europy.

Pripravované bytové domy a obchodné centrum by mali byť v budúcnosti ešte bližšie. Vedľajší pozemok je navrhovaný pre výstavbu druhej etapy Europy, s ktorou sa počítalo už v minulosti, no nerealizovala sa.

Stovka bytov

To, ako by malo byť riešené parkovanie návštevníkov centra počas výstavby bytoviek, zatiaľ nie je jasné. 

Oba bytové domy budú podľa predloženého zámeru medzi sebou vytvárať zelený priestor, kde investor predpokladá plochu menšieho parku a detské ihrisko.

Obytný súbor je navrhnutý jednoduchou architektúrou ako dva objekty umiestnené vodorovne vedľa seba. 

Majú zhodne päť podlaží a šieste ustúpené, nie sú však rovnakého objemu. Dom, ktorý je umiestnený bližšie k ulici M. R. Štefánika, je menší. Oba domy majú zelené strechy a podzemné garáže. Prevažuje však povrchové parkovanie, ktoré sa tiahne popri severnej a západnej strane areálu.

Vedľa zvolenskej Europy pripravuje jej majiteľ výstavbu bytov

 

V prvom bytovom dome bude 24 jednoizbových, 28 dvojizbových a 12 trojizbových bytov, pričom tri z nich sú s terasami na najvyššom poschodí objektu.

V druhom bytovom dome je navrhnutých po 16 jednoizbových a dvojizbových bytov a 10 trojizbových bytov. Terasy majú dva trojizbáky na najvyššom poschodí.

Dokopy tak projekt má priniesť 106 bytov – 64 v prvej a 42 bytov v druhej bytovky. Ich celková výmera predstavuje 7 285 štvorcových metrov. V komplexe sa počíta aj s kočikárňou a odkladiskom bicyklov.

Parkovacie miesta budú umiestnené pri každom z obytných domov, celkovo ich je na teréne naplánovaných 98.

Pod obomi domami bytovkami sa nachádzajú garáže s dovedna 58 parkovacími miestami. Celkovo tak je navrhnutých pre obytný súbor 156 krytých a nekrytých parkovacích miest.

Cyperská spoločnosť

Začiatok výstavby je naplánovaný na druhý kvartál 2020. Má trvať rok, čo znamená, že investor plánuje projekt dokončiť na prelome jari a leta 2021. Celkové predpokladané náklady sú štyri milióny eur.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa