Rezidencia Hron sa nachádza na severozápadnom okraji Zvolena na Strážskej ceste. Developer lákal záujemcov o bývanie na pokojnejšiu lokalitu s dobrou dostupnosťou do centra či prítomnosť meandra rieky Hron.

Projekt prevzala spoločnosť Arkon po predošlom developerovi – firma Opera tu pôvodne avizovala veľkú výstavbu s 370 bytmi, no zámer nezrealizovala.

Arkon na mieste napokon postavil tri päťpodlažné bytové domy s 1- až 4-izbovými bytmi, dovedna ide o 90 bytových jednotiek.

Výstavba bola dokončená v roku 2012, podľa webu projektu je aktuálne predaných 60 bytov, čo znamená, že tretina je ešte voľná – niektoré z nich sú rezervované. V prízemí domov je situovaných deväť komerčných priestorov.

Pribudnú dva bytové domy 

Voľné byty v prvej dokončenej fáze sa momentálne predávajú v cene 1 400 – 1500 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt v dome A2 na treťom nadzemnom podlaží s výmerou 90 štvorcových metrov stojí 130 500 eur s DPH.

Ide o ceny holobytov, voliteľná je aj kúpa bytov v štandarde, kde je suma vyššia o zhruba päť percent. Byty majú lodžiu alebo terasu, v cene 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa