Projekt Byty Bystrická prinesie 32 bytov a dva apartmány s 1,5 až štyrmi izbami a s výmerami od 36 do 89 štvorcových metrov. Niektoré majú aj balkóny alebo predzáhradky. Ceny za byty v štandarde s pivničnou kobkou sa pohybujú okolo 1 500 až 1 600 eur za štvorcový meter.

Najlacnejší byt tak stojí 54 900 eur, dvojizbové sa predávajú od 82-tisíc a trojizbové od necelých 117-tisíc eur. Najväčší byt vyjde na 140-tisíc. Cena parkovacieho miesta je štyritisíc eur, spolu je tu 45 vonkajších stojísk. Ide tak o jeden z najlacnejších projektov na trhu.

Prestavba dvojpodlažného objektu bývalého školiaceho strediska sa začala už v marci a hotová má byť v marci budúceho roku. Projekt zahŕňa pozemok s výmerou 8 250 štvorcových metrov v blízkosti križovatky Bystrickej a Bleduľovej ulice. Investorom je spoločnosť Byty Opletalova s ukrajinskými spoločníkmi.

Objekt je posledným v pôvodnej zástavbe rodinných domov na Bystrickej ulici. Za ním pripravuje developerská spoločnosť Iuris výstavbu trojice domov so 156 bytmi pod názvom Amber. V jeho susedstve zas Benuga Slovakia začala s prácami na štvrtej fáze Devínskeho dvora a Kobax Reality stavajú menšiu bytovku Devínske lúky.