Komplex dvoch bytoviek vyrastie na rohu Mikovíniho a potoka Trnávka na rozhraní priemyselnej a obytnej zóny v južnej časti mesta. Základné kapacity sa nemenia, projekt aj pod novým vlastníkom prinesie celkovo 250 bytov, najmenšie budú garsónky, najväčšie zase 4-izbové jednotky s terasami.

Najlacnejšie byty sú v ponuke za 37 900 eur vrátane DPH, dvojizbové začínajú na necelých 60-tisíc a trojizbové zasa na takmer 83-tisíc. Po prepočte ide o 1 200 eur/m2, čo robí z Miko jednu z najlacnejších novostavieb na trnavskom trhu. Oficiálny predaj sa má rozbehnúť v najbližších dňoch.

Počíta sa aj s 262 parkovacími miestami v podzemnej garáži, kde jedno stojí 4 500 eur a 72 vonkajšími státiami. Okrem toho developer postaví na prízemí a v samostatne stojacom objekte vyše 500 štvorcových metrov občianskej vybavenosti zameranej najmä na potreby obyvateľov z okolia. Bytovky budú mať celkovo osem nadzemných podlaží.

V Trnave ožíva 250-bytový komplex Miko

Byty Miko Zdroj: Ismont

„Termín začiatku výstavby závisí od vydania stavebného povolenia, ale predpokladáme koniec roka 2016. Kolaudácia bloku A a B je teda plánovaná na február 2018,“ informuje NeoReal. Pozemok má celkovo 1,1 hektára, projekt dostal územné rozhodnutie ešte v roku 2009, odvtedy sa predlžuje.

Projekt Miko získala spoločnosť Ismont od španielskej developerskej skupiny Posca Slovakia. Firma postavila bytový dom Cassalle v Trnave a obytnú zónu Eberhard v Malinove neďaleko Bratislavy. Prvé informácie o Mikovíniho prišli ešte v priebehu roka 2008, kedy sa malo urýchlene začať s výstavbou. Plány však zmenila finančná kríza v domovskom Španielsku a neskôr i na Slovensku.

V Trnave ožíva 250-bytový komplex Miko

Byty Miko Zdroj: Ismont

Ismont je firma, ktorá začínala výstavbou rodinných domov, ale posúva sa aj k vlastnému developmentu. V bratislavskej Záhorskej Bystrici stavia projekt Greenvia, v Stupave Gaštanovú alej, v Trnave 69-bytovú Bottovu. Ďalšie aktivity má napríklad aj v Senci.

Najväčším developerským rezidenčným projektom v Trnave je už niekoľko rokov Arboria na severovýchodnom okraji mesta. Developerská spoločnosť Lucron tu v niekoľkých etapách stavia stovky bytov, najnovšie do predaja pribudla fáza nazvaná Zelená. Priemerný štvorcový meter tu s daňou stojí 1 600 eur.