Predaj naštartovali pred niekoľkými dňami, investorská spoločnosť Colonia-Stav, s.r.o. začala aj zemné práce na pozemku. Termín dokončenia druhej fázy znie leto budúceho roka. Pôjde o rovnaký architektonický i objemový koncept ako v prvej etape, podobné bude aj zloženie bytov. Úvodná fáza je v súčasnosti celá vypredaná a v lete ju dokončia.

V druhej sa počíta s jedno- až štvorizbovými bytmi s výmerami od necelých 40 po vyše 110 štvorcových metrov. Ich ceny začínajú na 70- a končia na takmer 300-tisíc eur vrátane DPH, čo po prepočte na štvorcový meter vychádza na niečo vyše 1 500 až približne 2-tisíc eur podľa poschodia, veľkosti jednotky i orientácie. Byty dokončia v štandarde.

K dispozícii je aj viac než stovka parkovacích miest, jedno podzemné státie stojí 10-tisíc eur, vonkajšie 7-tisíc. Developer počíta s treťou etapou, kde prebieha prekresľovanie pôvodne navrhnutých najmenších bytov na tradičnejšie výmery. Výstavba však podľa informácií TREND Reality nie je závislá od vývoja druhej fázy a jej dokončenie je plánované na rok 2016.

Prvá fáza Suna Park Residence vyrastá od jesene 2012 a celkovo má priniesť 250 bytov v troch etapách. Počíta sa aj s komerčnými priestormi na prízemí pre menšiu občiansku vybavenosť. Pôvodne šlo o projekt pomenovaný Eben Byty, ktorého prípravu pôvodný majiteľ pozastavil po vypuknutí finančnej krízy.

V tesnom susedstve vyrástol obytný súbor Avidol s približne 150 bytmi, nový vlastník už pripravuje jeho pokračovanie. Developerská spoločnosť Urbicom zasa v niekoľkých etapách postavila komplex Slnečný dvor, v príprave je aj projekt Na križovatkách od Vazexu. Medzi nové dokončované projekty v Trnávke patria aj štartovacie byty Dornyk.