Zámerom súťaže je nájsť najvhodnejší architektonicko-urbanistický koncept revitalizácie územia bývalej panelárne a priľahlého priemyselného areálu na Mlynských nivách.

Brownfield sa má v nasledujúcich rokoch transformovať na modernú mestskú štvrť s mixom funkcií, s ponukou bývania rôznych segmentov a kategórií vrátane nájomného bývania.

YIT v území ráta aj s modernými kancelárskymi a obchodnými priestormi, občianskou vybavenosťou, ako aj verejnými priestormi pre oddych.

Lokalita má podľa developer ambíciu stať sa ďalším epicentrom rozvoja v západnej časti budúceho bulváru Mlynské nivy, ktorý sa má otvoriť smerom k Dunaju a Zimnému prístavu.

Do súladu s okolitou zástavbou

Pozemky v Ružinove kúpilo YIT vlani, v minulosti sa tu vystriedalo niekoľko majiteľov, no ani jeden z veľkých plánovaných projektov sa nerealizoval. Platilo aj pre veľkolepý zámer Harbour City, ktorý pred rokmi počítal s vybudovaním nového administratívneho centra Bratislava.

Územie s výmerou zhruba 6,5 hektára je súčasťou väčšieho urbanistického funkčného bloku ohraničeného ulicami Plynárenská, Mlynské nivy, Bajkalská a Prístavná. V jeho východnej časti sa v súčasnosti už nenachádzajú žiadne objekty, iba zvyšky spevnených plôch a areálových komunikácií, a v západnej časti sa ešte nachádzajú pôvodné, zväčša priemyselné a skladové budovy.

„Územie sa nachádza v tesnej blízkosti novovznikajúceho downtownu Bratislavy a má tak veľký potenciál pre ďalší rozvoj mesta. Súčasné využitie areálu je v rušivom kontraste s rozvíjajúcou sa okolitou zástavbou a práve premiešanie funkcií a kvalitný verejný priestor sú hlavnými predpokladmi na to, aby na danom území vzniklo dobré miesto pre život,“ hovorí generálny riaditeľ YIT Slovakia Milan Murcko.

Zadanie súťaže 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa