Pozemky v lokalite Mlynských nív kúpilo YIT vlani. V minulosti tu predošlí vlastníci prezentovali niekoľko zámerov vrátane veľkého projektu Harbour City, ktorý mal priniesť hlavnému mestu nové administratívne centrum.

Rozsahom malo ísť o jeden z najväčších developerských projektov v krajine, no napokon sa nerealizoval. Vyrásť tu mal pritom aj 150-metrový mrakodrap.

Investične sa v území mali realizovať Rakúšania, ale areál napokon skončil v dražbe, kde ho získal domáci hráč Koruna reality. Ani on sa však do výstavby nepustil a pozemky predal.

Z priemyselného areálu mestská štvrť

YIT Slovakia prevzalo viac ako šesťhektárové územie minulý rok na jar, cena transakcie nebola zverejnená. Developer hovoril o pláne investovať tu až 300 miliónov eur.

Aktuálne sa už púšťa do hľadania novej podoby areálu bývalej panelárne a priľahlých priemyselných pozemkov.

„Napriek v minulosti publikovaným víziám, ktoré pre túto lokalitu v minulých rokoch predstavili viacerí predchádzajúci majitelia územia, projekt spoločnosti YIT nebude nadväzovať na žiaden z týchto investičných zámerov. Nové riešenie musí totiž zohľadňovať nielen aktuálne potreby obyvateľov mesta a lokality, ale aj výzvy, ktoré v budúcnosti Bratislavu čakajú,“ tvrdí YIT.

Developer plánuje 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa