Piaty bratislavský obvod je cieľom ďalšej pripravovanej výstavby. Chystá ju spoločnosť so španielskymi koreňmi – Cenpex, s.r.o., plánuje v Jarovciach stavať obytnú zónu s vybavenosťou. Pri vjazde do mestskej časti z Petržalky po ľavej strane jej patrí 3,7-hektárový pozemok.

V areáli chce postaviť bytové a rodinné domy, spolu s obchodmi a službami. Bytové domy majú priniesť celkovo 149 bytov, rodinných domov má vzniknúť 28. Projekt okrem toho počíta aj s budovou občianskej vybavenosti, úžitková plocha dosahuje 1 060 štvorcových metrov.

Španieli chcú stavať v Jarovciach

Projekt počíta aj so 130 krytými parkovacími státiami pre bytovky a ďalšími 89 vonku. Rodinné domy majú mať dve miesta, jedno kryté a jedno otvorené.

Celkové predpokladané náklady dosahujú 20 miliónov eur, predpokladaný termín štartu výstavby znie jar budúceho roka. Dokončenie odhaduje investor na jeseň 2011.

Za spoločnosťou Cenpex sú dve španielske firmy sídliace na rovnakej adrese. Majiteľom Cenpexu bol pôvodne Centybel Slovakia - obchodná spoločnosť, ktorá aj s pomocou španielskeho konzulátu láka tamojšie firmy na Slovensko. Cenpex mal podiely aj v spoločnostiach Prešov Investments a Poprad Investments, obe sú v likvidácii.

Obstarávanie územnoplánovacej dokumentácie pre projekt odsúhlasilo zastupiteľstvo v Jarovciach ešte koncom minulého roka. Na susednom pozemku chystá rozsiahlu výstavbu aj Ľudovít Černák 161038>v projekte Jantár Jarovce. Byty sa už predávajú.

Na slovenskom realitnom trhu pôsobia viaceré španielske firmy. KP Development so španielskym podielnikom postavil 93970>vežiak v Trnave, stavia sa aj 112108>hotel Abba na Štefánikovej v Bratislave. Spoločnosť Bilbao chystá 144272>výstavbu v Martine a ďalšia firma už niekoľko rokov hodlá stavať 157527>banskobystrické Antea City.

Vizualizácia - Cenpex