V mestskej časti Šiška vyrastie pod taktovkou Corwinu nový obytný súbor nazvaný Kvartet.

Ľubľanská štvrť je plná obytných novostavieb, ktoré vznikajú v bývalej priemyselnej oblasti. Nachádza sa približne tri kilometre od historického centra mesta.

Vyše 200 bytov

Corwin zatiaľ byty staval iba na Slovensku respektíve v Bratislave a ide tak o jeho prvý zahraničný projekt. 

„Slovinsko vnímame ako perspektívny trh, ktorý má potenciál ďalšieho rastu. A to aj v prípade realitného biznisu a dopytu po novom bývaní v jeho hlavnom meste. Preto sme si pri plánovaní expanzie vyhodnotili práve Ľubľanu ako vhodný priestor na ďalší krok v rozvoji našej spoločnosti,“ hovorí pre TREND Reality Roman Karabelli, Country Manager Corwinu. 

„Navyše je nám blízka aj svojou víziou ekologického mesta. Orientujeme sa na realizáciu projektov rešpektujúcich prírodu, a to či už svojou architektúrou, ale aj zakomponovaním zelených striech, energetickou efektívnosťou či veľkorysými plochami zelene v okolí. A o to sa snažíme aj v prípade ľubľanského obytného súboru Kvartet,“ dopĺňa. 

Slovenský developer Corwin expanduje. Pozrite si, aké byty postaví v Slovinsku

 

Rezidenčný komplex bude pozostávať  zo štyroch terasovitých veží so 16 podlažiami. Projekt počíta s 221 bytmi, ktoré budú mať podľa developera výhľad na Alpy.

„Byty sú určené tak pre ľudí, ktorí hľadajú prvé bývanie, ako aj pre rodiny, ktoré poteší extenzívna parková úprava v nádvorí či príležitosť vychutnať si nerušené výhľady na Alpy z terás na horných podlažiach,“ opisuje na webe projekt Corwin.

Očakáva sa, že stavebné práce sa začnú v prvej polovici roku 2020 a prví obyvatelia sa budú môcť nasťahovať koncom roka 2022.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa